Čas je řeka, která plyne...

Červen 2007

Charakteristika Niki

14. června 2007 v 22:21 | Briny |  Já a můj život
Charakteristika
Ráda bych Vám popsala osobu, kterou znám už neuvěřitelně dlouhou dobu, dovolila bych si snad říct, že jí znám celou věčnost, avšak nemohu říct odjakživa, protože obě víme, kde jsme se seznámily, ale už si ani jedna z nás nepamatuje, jak a kdy k tomu došlo. Nejde o to, že by to bylo zase tak dávno, spíš bych to svedla na naší špatnou paměť, o které jsem byla už nejednou přesvědčena.
S Nikol Bouzkovou, jak se má nejlepší kamarádka a sestra jmenuje, jsem se seznámila na sboru, kam už od útlého věku chodíme obě rozvíjet své nadání(tedy pokud nějaké máme a my věříme, že ano). Opravdu netuším, jak se mohly dát dohromady dvě naprosto odlišné holky, kterými jsem kdysi byly. Snad bude přeci jen pravda, že protiklady se přitahují, protože já byla tichá jako rak, jenž sleduje měsíční svit, zatímco ona byla plná zuřivé lví energie, která z ní vyzařovala jako sluneční paprsky a ovlivňovala své okolí. Tato vlastnost jí zůstala až dodnes. Často se projevuje, když má špatnou náladu a její okolí je stejně zamračené jako ona, ale naštěstí to funguje i naopak, a proto je tato vlastnost i dobrý recept na smích.
Je téměř neuvěřitelné, jak rychle jsme si dokázaly najít cestu ke společným zájmům. Ze začátku k nim patřilo brouzdání po internetu, magie a draci, které tak ráda kreslí. Ach ano, musím říct, že ta holka má talent a stále ho rozvíjí na ZUŠ Evy Randové, kde ji vyučuje akademický malíř Jiří Lhota. Vzhledem k tomu, že tam chodím s ní, tak můžu potvrdit, že to je také případ sám pro sebe, ale toho Vám snad popíšu někdy příště. Nedávno jsme svou řadu koníčků rozšířily také o sedání v čajovnách nebo doma u nějakého zajímavého filmu.
Niki, jak jí mezi přáteli říkáme, je takový všehomil, ochotně vezme pod své hřejivá křídla každého, kdo to zrovna potřebuje, ale jakmile by jí snad chtěl někdo vrazit kudlu do zad, hořce by zalitoval, protože její nevinnost a mírumilovnost se velmi rychle může změnit na nebezpečnou a dravou šelmu. Bohužel se tato vlastnost projevuje také tehdy když má někdo větší kritiku na její osobnost a ona jí zrovna nedokáže unést, to má potom za výsledek takzvané: "oko za oko, zub za zub" přičemž by se k tomu dodat: "a vzhledem k tomu, že sis začal, tak přihodím něco navrch," což občas někomu dokáže poměrně ublížit. Naštěstí jí máme rádi takovou jaká je, a proto se na ní nikdo dlouho nedokáže zlobit.
Je to taková malá čarodějka. To "malá" se dá vzít doslovně, jelikož má ve svých téměř patnácti letech pouhých 160cm. To, ale neznamená, že by mezi její vlastnost nepatřila elegance, ba naopak. Mnohdy dokázala dokonale šokovat své okolí, když na sebe natáhla dlouhé černé šaty, rozpustila si své zvlněné a neposedné vlasy, zvýraznila černě oči a rudě obtáhla rty. Miluje pozornost a její styl oblékání jí mnohdy přitahuje, což Niki vyhovuje. Myslím, že pro ni není nic lepšího než být uprostřed dění, což je pro lvy typické. Chvilkami se Vám snad může zdát, že má problém naslouchat druhým, jelikož i když jí vidíte poprvé víte dokonale vše o jejích hlavních zvycích, spolužácích a tak podobně, ale není to tak, pokud se probojujete ke slovu, tak máte vyhráno a z ní se stane poslušný naslouchatel, dokud opět nemá šanci ovládnout situaci.
Nejspíše byste třeba rádi znaly barvu jejích vlasů, ale věřte mi, že ta není důležitá, protože někdo s jejím temperamentem nemá hlavu stále stejnou. Ještě minulý týden bych Vám mohla tvrdit, že její vlasy jsou tmavé jako havraní peří, zatímco dnes bych Vám mohla oznámit, ž má černou ofinu a spodek vlasů, zatímco zbytek je rudý. Nyní mi svým vzhledem připomíná nějakou anime postavu, která utekla z japonského manga za účelem vytvořit kolem sebe radost a chaos, ale i ona umí zkrotit zvíře v sobě a být tichá jako šedivá myška skrývající se před zlým kocourem. Přesvědčila mě o tom například včera, když jsme spolu byly po sboru na dvouhodinové meditaci.
Mezi její miláčky, na které nikdy nedá dopustit, patří zvířata, přičemž na hlavní čáře stojí, no možná spíš plují, její rybičky. Dokáže jen tak sledovat jak Jednohubka, Ploutvička a Puntík plují po svém malém království a na chvíli zapomenout na okolní svět. Pokud jí rybičky unaví, je tu stále vodní želvička Roger, která získala své jméno podle našeho oblíbeného spisovatele Rogera Zelaznyho, který napsal, námi opěvovaný, Tajemný Amber, nebo pudl Sandy. Za své také pojala hromadu králíků, které má její děda z otcovy strany na statku na Moravě,a i několik jeho německých ovčáků. K těmto zvířatům má sice nejlepší vztahy, ale její obdiv a úcta patří kočkovitým šelmám. Tak trochu se považuje za kočku, což jí dokonce někteří věří, protože její oči jsou krásně zelené, občas lehce dohněda, a pokud se s někým pře, vydává mňoukavé zvuky a pekelně škrabe(myslím, že si libuje v tom, že se jejích nehtů kde kdo bojí).
Niki je prostě takový dráček s plamínkem na ocásku, se kterým chce provést své přátele, když je jim nejhůře, ale totéž čeká i od nich. Umí být naštvaná, ale ne zas tak dlouho, i když o tom by se dalo diskutovat. Fakt je ten, že mám svou pokrevní sestřičku moc ráda a věřím, že sebou naše přátelství minimálně dalších pár let potáhneme. Díky její povaze bych si jí vzala do deště, což jsem už i několikrát udělala, protože vím, že by mě vždy dokázala podržet nad vodou.
PS: čtěte i komentáře, pls a reagujte na ně

Padlý anděl

8. června 2007 v 16:16 | upírka Briny |  Poezie a Písně
Padlý anděl

Otevřela se nebeská brána,
Aby vyvrhla anděla z nebe ven.
Jeho příchod hlásila vrána,
Temný hlas zněl noc a den.

Křídla v prach se změní,
Tvář halí černý plášť.
Na ráj zůstalo jen snění
A v srdci temná zášť.

Nepamatuje si co byla,
Však jiná se cítí.
Vzpomínka co zbyla
Je smích a vlčí vytí.

V noci se ztrácí,
Po barech chodí.
Nehledá práci,
Bolest jí vodí.

Pak jednou však spatří,
Co je, co byla.
A žíle už patří,
Jen nůž nebo pila.

Brána je zavřená,
Nechce ji více.
Pravdou je skosená,
Zhasli se svíce.

Anděl je ztracený
Na tomto světe.
Hřích krví splácený,
Nebe nepřijme tě.


Východ slunce

4. června 2007 v 6:59 | Scalie De Dragonis |  Tvorba mých přátel
"Básnička kterou s potěšením věnuji své milé upíří sestřičce Briny :)"