Čas je řeka, která plyne...

Ústí nad Labem - srpen 2006

28. prosince 2006 v 19:06 | Niki, Briny and Scalie |  Srazy
Na Mírovém náměstí Niki s Briny čekají na Johnyho a nemůžou ho najít. Niki se mu chystá telefonovat.
Najednou Briny vykřikne:"Hele bratr!"
Niki:"A jo!"
Niki:"Taky si se mohl ozvat!"
Johny:"Chtěl jsem vidět váš výraz"
Niki:"Hmm"
Johny:"Teda vy jste nápadný...ještě nás tu někdo uvidí...neee že bych se za vás styděl..."
Na hlavním vlakovém nádraží při hledání Scal..."Prej nás nevidí,"
"Hmm a to jsme nepřehlédnutelný,"
"Co třeba začít mávat nebo volat Scalie! Nebo METAL!
"METAL!"
"METAL!"
"Radši toho necháme…"
Na nádraží, tentokrát se čeká na příjezd Amfyho. Niki stojí stále u přechodu přes koleje, na nástupišti této koleje stojí vlak-uvažuje:" Myslíte, že by to bolelo, kdybych tam zůstala stát? Ale ten vlak by se možná nerozjel..." "Myslíš?" " Tak možná jo..." Niki se vrátí na schody... Briny navrhne:" Co takhle ji tam shodit?" Niki se ohlédne na koleje a všechny obejde na druhou stranu... Johny se nějakým způsobem ocitne za ní. Nedůvěřivý pohled a Niki si jde radši stoupnou na ten schod u kolejí...
Niki A Brin už Amfiho vyhlížejí, protože jediné ví jak vypadá, přibližně dva metry od naší skupinky se zastaví osoba.Niki a brin se stále rozhlíží, přitom zavadí pohledem o osobu, která tu stojí už asi tři minuty….následují dvě minuty tichy, po kterých se Niki nedůvěřivě zeptá.. :"Amfi?!….." Ostaní maj výtlem……
Když už jsme se všichni sešli na náměstí Niki vybídla příchozí:"Představte se!" "Já jsem Scalie...já jsem Scal..já jsem Scalie…" ostatní mlčí a potřásají si s ní rukou. Načež Niki rezignuje a všechny všem představí: "Scalie, Amfy, Setomel, Saleaden, Briny, Niki , Tád a Mek alias Cahir." Scal: "Mno dobrý.... To si stejně nezapamatuju..."
"Tak, nyní nastala chvíle, aby tu byl Ledo aspoň duševně s námi..."Briny vytáhne WinterFresh...
Cesta do čajovky-u schodů se Tád rozhodne už odejít: "Tak se mějte!" Niki a Amfy se rozloučej. Niki na Amfyho: " Myslíš, že si všimnou, že odešel?" Amfy při pohledu na kecající hlouček před námi: "Ne!"
Briny vejde do čajky, ještě neni otevřeno načež se vrátí: " Prej za tři minuty..." Johny:"Co myslíte, stopnem jim to?" Mek " Tak jo, tři minuty a ani o vteřinu víc jim nedarujem!"
Scal šáhne do tašky "Hele, abych nezapoměla složila jsem básničku" Všichni se na ní vrhnou a skoro se porvou, nikdo to nemůže přečíst, papír je krásně zmuchlaný, jak si ho neustále vyrvávají z ruky.Básnička nakonec zkončí u Brin, které musí Scal radit každé druhé slovo...
Niki po nějaký hlášce na začátku srazu:" Jo, Scal, tak jsi svinstvo..." Scal: " Ahoj ségra!"Niki nechápe, tak Scal na Briny: " Ahoj ségra!" a pak na Johnyho" A ty jsi vlastně taky svinstvo!"
asi na půl hodiny téma svinstvo odpadá...
Na začátku mají všichni hlad, Scal:" Mají tu něco k jídlu?" Niki:" Jo, třeba sýrový tousty..." Scal:" Já mám strašnej hlad!" začne se probírat nabídkou pamlsků... Scal:" Jé, hele, voni maj sýrový tousty!!!" Niki:" Jako bych to před minutou neříkala..."
Scal:" Hele, oni dávaj těch toustů mísu , a za 30 kč!!?!" začne uvažovat nad tím jak je ta mísa asi velká Niki: "Co je to za blbost?"Vyrve Scalii lístek z ruky. Scalie " Mno koukněte, tady je napsáno, že toho je mísa!" Niki zkoumá lístek:" Tady je napsáno dva kusy..." Scal:" Nene, koukni, mísa!" Niki:" To je na ty vločky..."Scal nemůže uvěřit tomu, že je to jinak než říká " Ale nene! Tam maj chybu!!!!" Bratr:" Tak jsou to dva kusy, nebo mísa?" Scalie v šoku zkoumá lístek Niki:" Buď v klidu, dva kusy..."
Niki:"Objednáme si pistácie!"
Johny:"A kolik jich je, mísa nebo 2 kusy?"
Briny ke Scalii:"Tak Scal...kdo je kdo?"
Scal: "Niki, Briny, Scalie, Amfy, můj bratr Johny, můj bratranec Cahir alias Mek, Setomel a Seleaden...nebo jak se to čte."
Potlesk ostatních.
Briny rozebírá situaci...
"Takže tohle je moje sestra...Niki...tohle je sestra...Scalie...tohle je můj bratr...Johny...bratránek...jeho sestra-moje sestřenka...a tohle,"zarazí se..."prabratránek???"
Po další chvilce zamyšlení dodá "My jsme tady všichni až na Amfyho rodina!"
Na ledovej čaj bez ledu, Niki: " Jé, hele já tam už nemám žádnej led!" Briny: "Chudáček Ledo, asi se nechtěl nechat naporcovat..."
Niki má další postřeh ke svému čaji:"Hele, ten můj není červenej!"
Scal:" Chudinka Niki, všichni ho máme červenej a ona ne!"
Niki vysvětluje svůj momentální vztah k banánům při konzumaci ledového čaje s ovocem...Scal:" Niki dáš si banánek?" Niki na ní hodí pohrdavý pohled, ale nakonec se nechá nakrmit....Niki Nabrala na lžičku tři kousky banánu:" Jé, hele, já tam mám tři banány!" Scal:" Nic proti, ale to je jeden banán na kousky..." Niki ponořená do své fantazie: " Jé, hele, to vypadá jako ptáček!" Scalie: " Nechci ti brát iluze, ale to vypadá jako tři kousky banánu!"Niki si stále nedá říct: "... a hele, nebo je to kytička.. a když tu lžíci takhle otočím...ups..." Zašmátrá ve sklenici a opět nabere ty samé kousky ve stejném stavu, jen trochu oslizlé.." Koukejte! Já chytla ty samí a ve stejný formě!"Briny:" Hele, a třeba to vypadá jako andělíček!" Niki začne útvar zkoumat...: " Ehm.... To snad ne..." Setomel:" hele, ono to fakt vypadá jako tulipán!" Niki:" Sem říkala, že je to kytka!" Scalie zkroušeně:" To je banáááááán..."
Scal na kousek broskve co vylovila ze sklenice:" Mohli to aspoň oloupat.." Niki:" Ty tam máš neoloupanej banán?" Scal:" ne, tu broskev!" Niki:"Mě to neoloupaný chutná" Scalie:" Připadá mi, jako bych žrala semiš..."Niki vyloví broskev:" tak ta moje je oholená!Hmmm... Má dobrou pedikuru...heh.... Pedikura vlastně asi neni holení, co?"
Briny: "já pořád nechápu jak jsi to myslela, to "ahoj ségra" Scalie se zamyslí:" Co si to Niki vlastně říkala, že jsem, špína?" Niki chvíli přemýšlí..." Říkala jsem, že jsi svinstvo..." Scal o5:" Tak to ahoj ségra!"Briny se začne chlámat Niki v metelesku blesku konečně také pochopí!
Niki a Scal si objednají první pistácie...: " Tak jo, dáme vám ochutnat..." Scal: "Hele, schválně nechám jednu kolovat a kde se zastaví..." ostatní hypnotizují pistácie.... Niki: " Tak jo Johny,. jednu ti dám.... Amfy, chceš taky jednu?" Johny:"Dej mi ji, já mu ji pošlu..." Pistácie nenávratně v tahu...
Debata na téma jaké jsou čaje, Briny:" Čaje se dělí na dobrý a hnusný..." Scal odporuje: " Ne, čaje se dělí na hnusný a urologický..." " Proč myslíš?".... debata pomíjí..
Čajovník přináší čaje:" kdo bude nalévat?" Nikdo se neozývá a tak Niki zkroušeně:" To budu asi zase já..." Čajovník vysvětlí na nechápané pohledy ostatních na sklenky postup... Všichni na ty sklenice čuměj a nic nedělaj.... Niki se zvedá, aby došla až k čajům od kterých byla nejdál a zničeně udělá svou práci... sedne si a druhý čaj nechá na Mekovi... " Proboha, nemůžu vidět jak ten čaj mučí! Já jsem mu neměla dovolit na to šahat..." katastrofa povodně, když je voda rozlita všude kolem...
Scalie při prvním šálku Touaregu: " Jééé! Hele, mně v tom čaji plavou nějaký chaluhy!"
Briny očichává svůj šálek Ptačího jazýčku, kterého jsme přejmenovali na ptáka:"Ten čaj voní jako kytičky...je to asi pyl...budu si hrát na včeličku...bzzzzzzzzzzzzz…."
Přinesli čaje a mi ochutnali………. Tak dobře, Scal měla pravdu! :D
Niki při povídání o její pratetičce:" Hele a neví někdo jak se jmenuje nevlastní sestra mýho táty?" Briny: "Myslím, že to bylo něco na M.." Niki... " Monika je blbost..."Briny:" Mno, Marcela taky... Maruška!!!" Niki: " A jo! To jsem úplně zapomněla... mno jo, já moc nevim jak se moje rodina jmenuje..."
Johny si prohlíží hůlku na míchání čaje, Scal:" Myslíte, že je to z původní sady čínskejch hůlek?"
Bratr nemůže rozlousknout pistacii a tak se zeptá:" Chce někdo pistácii?" Scal pohotově reaguje:" Proč ji nechceš?" Johny: "Nejde mi rozlousknout..." Scal:" To musíš zubama!" Johny:" No to právě nechci..." Po chvíli na Scal:" Chceš ještě svoji pistácii?(protože byli ještě furt ty moje a Scal)" " Jo, jasně" Johny:" Taky nejde rozlousknout..." Po další chvíli, když už těch nerozlousknutelných bylo na něj moc se zvedl a šel k pařezu, co složí jako stolek a položil pistácii pod něj. Párkrát do ní lehce bouchl, ale nic.... tak na ni špalek pustil... Pistácie na kaši:" Ups..." Schoval ostatky pod špalek...
Briny si hraje se svíčkou a někdo jí neustále říká, že se spálí..." Ale nespálím, to je naprosto bezpečné" Scalie:"Seš si jistá?!" Briny na sebe vylila vosk.....
"Au o pálí..aaaa… Jau, já se spálila!!!!"
Scal:"Neříkala si, že je to bezpečné?"
Brin:"Taky je!!!...To byl omyl…"
Brin a Scal se vydávají směrem k záchodu......(Tak jak se teda ty čaje dělí?! :P)
Mek si hrál se skořápkou pistácie a ohněm. Skořápka chytla:" Jau! Ono to hoří!"
Bratr s pavoučkem v ruce:" Myslíte, že ten pavouk bude hořet??
První várka toustů je nenávratně v tahu, Scalie se cpe až do chvíle kdy zjistí, že je uvnitř skryta okurka....ze dvou toustů okurku vytáhne.."Chce to někdo?§" Johny bláhově si myslící, že dostane toust:"Jo, já"Je mu podán talíř s okurkou, tousty si zatím rozebral zbytek....
Čajovník přináší další pistácie, Scalie hbitě čapne jednu misku, "tak tyhle jsou naše a tyhle vaše"
Johny:"Vy jich máte víc".Scalie prohrábne misku: "Hmmm, máme tam víc skořápek" Vycení zuby do úsměvu "Nechcete si to vyměnit?!" Vražedné a výsměšné pohledy...."Hm, tak asi ne"
Hra domina...
"A jak se to hraje?"
Scal vysvětlí..."No bereš si kameny a když můžeš tak ho tam položíš...pak hraje další...začnu" položí kámen, Niki nabírá, položí kámen.
Briny - položí kámen.
Set - položí kámen do prostřed
Scalie : "Takhle nesmíš"
Johny : "To je jedno"
A pokračuje to: Johny položí v nestřeženém okamžiku domino přes domino... Niki: " už si hrál?" Johny: " jo!" Scalie:" OMG, tak to je hra! :D "
Briny provokuje Set.."K večeři si dám ryby!"
Set: "Mně je to jedno, sladkovodní mi moc nevadí"
Brin:"…kapra ne...radši štiku...nebo žraloka."
Set, "jestli si dáš mořskou rybu nebo žraloka tak ti ukousnu hlavu."
Brin:"dám"
Scal poklepe Brin na rameno:"Jestli si dáš žraloka ukousnu ti hlavu taky"
Set se výhružně dívá
Brin:"Nedám"
Johny: " Já jedl žraloka!.... A byl moc dobrej..." Set vztekle mlčí...
Scal po něm hází domino.....
kameny lítají všude… (všichni se dobře baví)
Niki při pohledu na kostičky domina a skořápky pistácií létající vzduchem: " Ježiši, nechovejte se jak malý haranti, to je děs, vždyť nás vykopnou!!!" Načež Johny reaguje sebrání jedné kostičky a vloží ji do plamene svíčky:" Je dřevěná, měla by hořet," vyndá ji a čichne k ní:" Takhle nesmrdí spálený dřevo?! Ona neni dřevěná?!!!" Niki zcela rezignovaně:" Tobude tim lakem co je na ní, Johny..." Amfy: " To je postřeh..."
Johny velice "nenápadně" neustále mává všem před očima svým milovaným hřebínkem.... Niki: "Hele, bratr má furt svůj hřebínek..." Briny: " Všimla jsem si, celou dobu tu s ním šermuje všem na očích..." Niki: " Pamatuješ jak ho ztratil? ""Kde je můj hřebínek? Koho mám zabít abych našel svůj hřebínek?! Kdo ho najde dostane pět dolarů!!!"" Johny: "Dvacet..." Niki: " Co, ty si zvýšil prémie?"
Brin se opět vydává k záchodu(Co asi v tom čaji bylo?)
cin cink
čajovník:"Chtěli jste něco?"
Scalie:"Mno, dáme si ještě dvě misky pistácií,"
Čajovník:"Ne nedáte..."
všichni se na něj podívají
čajovník:"...tyhle byly poslední…"
Niki a Scalie se zvedají, aby místo pistácií ukořistili nějakou jinou mňamku, čajovník je právě plně zaměstnán, a tak Niki kouká kolem, zastaví se u akvárka se želvami:, které k ní zvědavě natahují krky"Ahoj, pamatujete si na mě?!"
Načež si začne s želvami povídat, zákazníci na ní nechápavě čučí....
Scalie a Niki vybrali slunečnicová a dýňová semínka....Scalie se nestydatě cpe, najednou se zarazí....zrovna si vzpoměla, že má na oboje alergii....
Když nás čajovník už asi po stý požádal, aby jsme se trochu ztišili:"Amfi: Tak buďte fakt trochu potišeji, ať nás nevyrazí..." Reakce? "JASNĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚ!!!!!!!"
Johny zmizel....... kam asi.... (Šel podpořit Scaliinu teorii o čajích ;) :D )
Scalie "Tak jestli vám to neva, já se trochu upravim…" Vytáhne hřeben a začne se česat, Niki vyvalí oči při pohledu na její dlouhé, krásné vlasy: "Ty máš vlasy !!!" Mek(Cahir)" Jé, ona má vlasy!!" (Mek hodnou chvíli rozebírá jak je možný, že má Scalie vlasy, když je dračice)
Bratr se chystá k odchodu: " Kam jdeš?" " Musím za kámošem, aby o mě neměl strach..." Niki: " Mno to víte, pořádaj Gayparty..." bratr pohoršeným pohledem: " To víš, jsem nepostradatelný!" Niki tišeji k Amfymu:" Gaymistra je vždy potřeba...!
Brin na Meka, "Nechceš se k nim přidat?"
"Cos tím chtěla říct?"
"Nic…"

Dlouho nenesou Rooibos..
Niki:"Nezapoměli na to?!"Mek"Kde je zvonek?!" Všichni hledají zvonek (neúspěšně) Scalie ve snaze zavolat čajníka zařve na celou čajovnu "Cililililink!!!".... čajník stále nepřichází (kupodivu)

Setomel neustále probírá Rooibois s Rum-rozinka: " Takže to je líh a řeřicha?"
Setomel stále pitvá složení čaje" Když je to rum a něco, tak v tom je vážně rum?" Ostatní:" Mno asi tam bude rum..." Setomel:" Takže v tom je alkohol?" Ostatní:" Ne, rum je jen vodička... Je rumovej, tak tam asi rum je!!!!"Setomel:"Já ale alkohol nesmim"
Scalie: "Neboj, ten rum se už vypařil…;)"
Scal: "Hele, co takhle vyvolávat?" Niki: " Cože?" Scalie: " Mno vyvolávat!" Scal vezme svíčku a dá nad ní ruce " Gruoooow!!! Briny, pojď vyvolávat!!! Gruoooow!!!" Briny ji sleduje nechápavým pohledem spolu s Niki...

Pření se o Nikiínýho obrázku:Niki:" Ne, on toho ptáka nechce sežrat, jen si s ním hraje!" Amfy stále odporuje a Briny se přidává:" Ale koukni, kdyby se mu přidělali sliny...Prostě ho chce sežrat! proč by tam měl ten jazyk?" Niki: Asi toho ptáka chce umejt....Briny:" A pak sežrat!" Niki:" Mno dobře, takže ten drak si jazykem chce slíznout holuba z nosu..."
Při odchodu z čajky, to už jsme byli jen Niki, Amfy a Briny. Brin si odskočila na WC a Niki zatím s Amfym platila... zaplaceno a čeká se na Briny. Ta se vrátí z WC a při vycházení ze dveří se zeptá:" Tak co, říkali něco? Třeba: A někdy se vraťtě, tešíme se na vás?" Niki: " Děkujem..."
Niki s Briny čekají na trolejbus a zrovna se rozsvěcejí lampy a Niki z neznámého důvodu začne zpívat: " Svítí, svítí lampy nad hlavou, nad hlavoooou...."
Made by Niki, Briny and Scalie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 28. prosince 2006 v 20:14 | Reagovat

Taky si to mohla překontrolovat, než to sem dáš... je tam hodně chyb!!!

2 upírka Briny upírka Briny | E-mail | Web | 28. prosince 2006 v 20:32 | Reagovat

Oki jdu na tu kontrolu

3 Setomel Setomel | 3. března 2007 v 20:43 | Reagovat

Nj...nej sraz , co jsem zažila!

4 Briny Kalatis Briny Kalatis | E-mail | Web | 5. března 2007 v 8:03 | Reagovat

noo...ten v Chomutově byl lepší O:-)

5 BlueArrow BlueArrow | 27. dubna 2007 v 17:17 | Reagovat

Huh, to je sííííílka XDXD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama