Čas je řeka, která plyne...

Brujah - Historie - Hellas a Kartágo

12. prosince 2006 v 21:09 | upírka Briny |  Vampirismus
Hellas a Kartágo
Synové a dcery Troilovi snili svůj sen. Snili sen o obnovení Druhého města, ve kterém mnozí z nich žili. Snili o městě, kde žijí lidé a Kainité v míru a vzájemné spolupráci. Ostatní Kainité se však rozprchli po celém světě a lidé již také nedokázali s Kainity žít v míru. Proto se potomci Troilovi rozhodli, že vybudují svůj sen sami, jen s těmi z Kainitů, kteří se budou chtít přidat dobrovolně.
Centrem snah o obnovení Druhého města bylo Řecko neboli, jak sami Brujahové říkají dodnes, Hellas. Snahy Brujahů o soužití se smrtelníky se však většinou míjely účinkem. Když se některý model neosvědčil, neváhali tedy a začali zkoušet model nový. Snad z této doby pochází touha Brujahů po všem novém a už od této doby Brujahové přijímají nové myšlenky tak snadno a neustále touží po změně.
Hellas však není přehledem neúspěchů. Naopak, podařilo se najít uskupení, ve kterých dokázali Kainité s lidmi žít v míru. V Aténách i ve Spartě pobývala řada Brujahů. Brujahové se inspirovali olympijskými hrami a začali pořádat hry pro Kainity, ve kterých Kainité měřili své schopnosti fyzické i duševní. Tradice těchto her skončila až po více než patnácti stech letech, v době anarchských bouří.
Nakonec to byli sami Brujahové, kvůli komu padl experiment v Hellas. Skupina Brujahů zvaná Praedicanda opustila Hellas a začala podporovat Řím, který pokládala za dokonalejší, způsobila, že mezi Brujahy v Řecku vypukla válka. Mnoho potomků Troilových v ní zemřelo. Římští Brujahové byli nakonec poraženi. Tou dobou však již byly všechny snahy řeckých Brujahů zmařeny. Vítězové se dohodli, že se nebudou snažit obnovit řecké státy, které byly vlastně experimenty, ale spojí své síly a vybudují Třetí město v severní Africe, v Kartágu.
V Kartágu se podařilo dávný sen realizovat. Lidé a potomci Kainovi žili společně a v míru. Do Kartága se sjížděli i další Kainité. Již v počátcích se k Brujahům přidala významná skupina Assamitských učenců, později přišlo i menší množství Toreadorů a Gangrelů. Třetí město bylo vybudováno. Sen se splnil.
Troile sám se na vzniku Kartága nepodílel, avšak sledoval činnost svých dětí se zalíbením a po vybudování Kartága býval častým hostem a vracel se tam ze svých cest.
Kartágo stalo významným politickým činitelem v celém Středomoří. Kartáginští obchodníci cestovali po celém známém světě a jejich vojáci obsazovali další a další kolonie. To vedlo k sérii válek mezi Římem a Kartágem. Spor s římskými Ventrui a Malkaviány vypukl až později.
Římští Kainité odůvodňovali svůj útok na Kartágo tím, že se ve městě rozmohly lidské oběti, uctívání démonů a že se Brujahové a ostatní kartaginští upíři vládnou lidem jako diktátoři. Každý Brujah podobné báchorky, které měly poškodit jejich realizovaný sen, odmítá.
Ventruům se každopádně podařilo dát dohromady koalici příslušníků dalších klanů a na závěr třetí punské války byli v obrovské noční bitvě Brujahové a jejich druzi z Kartága poraženi. Mnoho z nich tu noc zemřelo, uprchnout se podařilo jen několika. Veliká část z kartaginských Kainitů se před rozedněním skryla pomocí Proteanu do země, aby v bitvě pokračovali další noci. Mezi nimi i samotný Troile, který byl té noci v Kartágu. Ventruové však nechali provést rituál, při kterém byla prosolena země po celém Kartágu. Bojovníci skrytí v zemi tak byli uvězněni a nemohli se již více dostat na povrch. Jen málokdo ví, že s myšlenkou rituál provést přišla Etheyra, dcera Troilova, která stála na straně Ventruů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama