Čas je řeka, která plyne...

Brujah - Historie - Diaspora

12. prosince 2006 v 21:12 | upírka Briny |  Vampirismus
Diaspora
Po pádu Kartága, splněného snu klanu, se Brujahové rozprchli do celého světa. Začali osídlovat okrajová území Římské říše. V západní Iberii, která se později stala Portugalským královstvím, vytvořili významné centrum, které ovládli. Hlavním představitelem se postupně stal Brujah 5.generace Hanibal, o kterém se tvrdí, že byl přijat tu noc, kdy padlo Kartágo. Dalším významným centrem Brujahů se stala Anglie, kde se na čas stali nejmocnějším klanem. Konec jejich vlády přišel s probuzením Mithrase, Ventrua 4. generace, z torporu. Mithras se již postaral o to, aby to byli jeho potomci, kdo bude v Anglii vládnout.
Kromě kartaginských Brujahů existovaly i další skupiny, kteří se života v Kartágu přímo neúčastnili. Praedicanda, kteří byli poraženi ve válce o Hellas, nakonec Řecko ovládli. Ačkoliv se jednalo o poražené, tak vítězové Hellas opustili a nechali je poraženým Praedicanda. Z Řecka se později část Brujahů vydala na sever, na Balkán.
Dalšími skupinou byli italští Brujahové, kteří pobývali v Řeckých osadách na území Říma a byzantinští Brujahové. Obě skupiny sdílely sen o Třetím městě, sami se ho však nezúčastnily. Po příchodu ikonoklastických císařů v Byzanci, se část byzantinských Brujahů přesunula do Itálie, kde se spojili se svými italskými bratry a vytvářejí mezi sílu schopnou konkurovat italským Ventruům a Lasombrům. Byzantští Brujahé přinesli mezi evropské Kainity hru v šachy, kterou si oblíbily i ostatní vznešené klany.
Pro klan jako celek zůstává Kartágo snem, který ostatní zničili, utopie, která by měla být znovu vybudována. V historii ke zaznamenáno několik dalších pokusů o znovuvybudování Kartága. Neúspěšných.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama