Čas je řeka, která plyne...

Brujah - Historie - Brujah a Troile

12. prosince 2006 v 21:04 | upírka Briny |  Vampirismus
Brujah a Troile
Praotec klanu Brujah byl rebel, který měl mnoho jmen. Jedním z nich bylo jméno Troile. Pod tímto jménem chodil zakladatel po světě ještě v dobách Kartága. Tak praví oficiální historie. Existuje však ještě jedna verze, kterou potichu uznává většina učenců mezi Brujahy, veřejně se k ní však hlásí pouze antitribu.
Brujah byl potomkem krásné Zillah, milované dcery Kainovy. Stvořil sobě několik potomků, z nichž nejvýznamnějšími byli Anis a Troile. Anis byla pro Brujaha tím, čím byla Zillah pro Kaina. Brujah Anis, princeznu z Uru, miloval a aby si zajistil její lásku, připoutal ji k sobě Poutem krve.
O Troileovi panují spíš dohady, neví se ani, zda to byl muž či žena, různé prameny se v tomto rozcházejí. Většina Brujahů se však kloní k variantě, že to byl muž, tak se toho podržíme i zde.
Troile trávil většinu času mimo společnost ostatních Kainitů a toulal se po světě. Některé prameny uvádějí, že nesouhlasil se způsobem, kterým příslušníci třetí generace vládli svým dětem. Jednou se vrátil do Druhého města, kde sídlil jeho Otec i zbytek klanu. Tehdy se s ním setkala Anis, která odmítla být dále vazalem svého Otce, a přemluvila bratra, aby Brujaha svrhnul a zaujal jeho místo. A tak se skutečně i stalo.
Troile spáchal Amarant na svém Otci a stal se novým Antediluviánem klanu. Antitribové mezi Brujahy pokládají tento Troilův čin za počátek boje proti Antediluviánům a hlásí se k tomuto činu. Troile pak přijal další potomky a ti zase další.
Z Troila pochází klan Brujah. Troilovi bratři a sestry a jejich rody jej však odmítli uznat jako novou hlavu klanu a prohlásili se za samostatnou linii, kterou nazvali Praví Brujahové. Ti pak navenek zmizeli z dějin Kainitů. Většina z nich se skrývala nebo se vydávala za příslušníky jiných klanů. Úplnému zapomnění bránil jen fakt, že se čas od času příslušníci této linie objevovali a ke svému původu se hlásili.
Počet Pravých Brujahů nepřekročil nikdy několik desítek. Velká část Pravých Brujahů se v počátcích antiky přidala ke sdružení mágů Magnus Nignum, kteří jim zajišťovali úkryt. A Praví Brujahové byli jedním z hlavních vůdců této skupiny i v době, kdy mágové Magnus Nignum opustili a stala se z ní čistě upíří záležitost. Uvnitř Manus Nignum (později též zvané True Hand) pak přežili Praví Brujahové až do roku 2000, kdy došlo ke zničení hlavního sídla sekty v Shadowlandech a kdy ztratila svůj neživot i značná část Pravých Brujahů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama