Čas je řeka, která plyne...

Prosinec 2006

PF 2007

31. prosince 2006 v 11:46 | upírka Briny |  Úvod a Důležité
Ráda bych všem popřála hodně úspěchů (těch nikdy není dost), štěstí (je fajn když se podaří, co se dařit má), lásky (je krásné nebýt na světě sám) a zdraví (bez něj nic nemá cenu) do nového roku.

Já i v roce 2007 budu pokračovat na svém blogu a doufám, že se na něj občas mrknete. =)

Ave Briny

Dívka v ghotic šatech

28. prosince 2006 v 20:23 | upírka Briny |  Galerie

Ústí nad Labem - srpen 2006

28. prosince 2006 v 19:06 | Niki, Briny and Scalie |  Srazy
Na Mírovém náměstí Niki s Briny čekají na Johnyho a nemůžou ho najít. Niki se mu chystá telefonovat.
Najednou Briny vykřikne:"Hele bratr!"
Niki:"A jo!"
Niki:"Taky si se mohl ozvat!"
Johny:"Chtěl jsem vidět váš výraz"
Niki:"Hmm"
Johny:"Teda vy jste nápadný...ještě nás tu někdo uvidí...neee že bych se za vás styděl..."
Na hlavním vlakovém nádraží při hledání Scal..."Prej nás nevidí,"
"Hmm a to jsme nepřehlédnutelný,"
"Co třeba začít mávat nebo volat Scalie! Nebo METAL!
"METAL!"
"METAL!"
"Radši toho necháme…"
Na nádraží, tentokrát se čeká na příjezd Amfyho. Niki stojí stále u přechodu přes koleje, na nástupišti této koleje stojí vlak-uvažuje:" Myslíte, že by to bolelo, kdybych tam zůstala stát? Ale ten vlak by se možná nerozjel..." "Myslíš?" " Tak možná jo..." Niki se vrátí na schody... Briny navrhne:" Co takhle ji tam shodit?" Niki se ohlédne na koleje a všechny obejde na druhou stranu... Johny se nějakým způsobem ocitne za ní. Nedůvěřivý pohled a Niki si jde radši stoupnou na ten schod u kolejí...
Niki A Brin už Amfiho vyhlížejí, protože jediné ví jak vypadá, přibližně dva metry od naší skupinky se zastaví osoba.Niki a brin se stále rozhlíží, přitom zavadí pohledem o osobu, která tu stojí už asi tři minuty….následují dvě minuty tichy, po kterých se Niki nedůvěřivě zeptá.. :"Amfi?!….." Ostaní maj výtlem……
Když už jsme se všichni sešli na náměstí Niki vybídla příchozí:"Představte se!" "Já jsem Scalie...já jsem Scal..já jsem Scalie…" ostatní mlčí a potřásají si s ní rukou. Načež Niki rezignuje a všechny všem představí: "Scalie, Amfy, Setomel, Saleaden, Briny, Niki , Tád a Mek alias Cahir." Scal: "Mno dobrý.... To si stejně nezapamatuju..."
"Tak, nyní nastala chvíle, aby tu byl Ledo aspoň duševně s námi..."Briny vytáhne WinterFresh...
Cesta do čajovky-u schodů se Tád rozhodne už odejít: "Tak se mějte!" Niki a Amfy se rozloučej. Niki na Amfyho: " Myslíš, že si všimnou, že odešel?" Amfy při pohledu na kecající hlouček před námi: "Ne!"
Briny vejde do čajky, ještě neni otevřeno načež se vrátí: " Prej za tři minuty..." Johny:"Co myslíte, stopnem jim to?" Mek " Tak jo, tři minuty a ani o vteřinu víc jim nedarujem!"
Scal šáhne do tašky "Hele, abych nezapoměla složila jsem básničku" Všichni se na ní vrhnou a skoro se porvou, nikdo to nemůže přečíst, papír je krásně zmuchlaný, jak si ho neustále vyrvávají z ruky.Básnička nakonec zkončí u Brin, které musí Scal radit každé druhé slovo...
Niki po nějaký hlášce na začátku srazu:" Jo, Scal, tak jsi svinstvo..." Scal: " Ahoj ségra!"Niki nechápe, tak Scal na Briny: " Ahoj ségra!" a pak na Johnyho" A ty jsi vlastně taky svinstvo!"
asi na půl hodiny téma svinstvo odpadá...
Na začátku mají všichni hlad, Scal:" Mají tu něco k jídlu?" Niki:" Jo, třeba sýrový tousty..." Scal:" Já mám strašnej hlad!" začne se probírat nabídkou pamlsků... Scal:" Jé, hele, voni maj sýrový tousty!!!" Niki:" Jako bych to před minutou neříkala..."
Scal:" Hele, oni dávaj těch toustů mísu , a za 30 kč!!?!" začne uvažovat nad tím jak je ta mísa asi velká Niki: "Co je to za blbost?"Vyrve Scalii lístek z ruky. Scalie " Mno koukněte, tady je napsáno, že toho je mísa!" Niki zkoumá lístek:" Tady je napsáno dva kusy..." Scal:" Nene, koukni, mísa!" Niki:" To je na ty vločky..."Scal nemůže uvěřit tomu, že je to jinak než říká " Ale nene! Tam maj chybu!!!!" Bratr:" Tak jsou to dva kusy, nebo mísa?" Scalie v šoku zkoumá lístek Niki:" Buď v klidu, dva kusy..."
Niki:"Objednáme si pistácie!"
Johny:"A kolik jich je, mísa nebo 2 kusy?"
Briny ke Scalii:"Tak Scal...kdo je kdo?"
Scal: "Niki, Briny, Scalie, Amfy, můj bratr Johny, můj bratranec Cahir alias Mek, Setomel a Seleaden...nebo jak se to čte."
Potlesk ostatních.
Briny rozebírá situaci...
"Takže tohle je moje sestra...Niki...tohle je sestra...Scalie...tohle je můj bratr...Johny...bratránek...jeho sestra-moje sestřenka...a tohle,"zarazí se..."prabratránek???"
Po další chvilce zamyšlení dodá "My jsme tady všichni až na Amfyho rodina!"
Na ledovej čaj bez ledu, Niki: " Jé, hele já tam už nemám žádnej led!" Briny: "Chudáček Ledo, asi se nechtěl nechat naporcovat..."
Niki má další postřeh ke svému čaji:"Hele, ten můj není červenej!"
Scal:" Chudinka Niki, všichni ho máme červenej a ona ne!"
Niki vysvětluje svůj momentální vztah k banánům při konzumaci ledového čaje s ovocem...Scal:" Niki dáš si banánek?" Niki na ní hodí pohrdavý pohled, ale nakonec se nechá nakrmit....Niki Nabrala na lžičku tři kousky banánu:" Jé, hele, já tam mám tři banány!" Scal:" Nic proti, ale to je jeden banán na kousky..." Niki ponořená do své fantazie: " Jé, hele, to vypadá jako ptáček!" Scalie: " Nechci ti brát iluze, ale to vypadá jako tři kousky banánu!"Niki si stále nedá říct: "... a hele, nebo je to kytička.. a když tu lžíci takhle otočím...ups..." Zašmátrá ve sklenici a opět nabere ty samé kousky ve stejném stavu, jen trochu oslizlé.." Koukejte! Já chytla ty samí a ve stejný formě!"Briny:" Hele, a třeba to vypadá jako andělíček!" Niki začne útvar zkoumat...: " Ehm.... To snad ne..." Setomel:" hele, ono to fakt vypadá jako tulipán!" Niki:" Sem říkala, že je to kytka!" Scalie zkroušeně:" To je banáááááán..."
Scal na kousek broskve co vylovila ze sklenice:" Mohli to aspoň oloupat.." Niki:" Ty tam máš neoloupanej banán?" Scal:" ne, tu broskev!" Niki:"Mě to neoloupaný chutná" Scalie:" Připadá mi, jako bych žrala semiš..."Niki vyloví broskev:" tak ta moje je oholená!Hmmm... Má dobrou pedikuru...heh.... Pedikura vlastně asi neni holení, co?"
Briny: "já pořád nechápu jak jsi to myslela, to "ahoj ségra" Scalie se zamyslí:" Co si to Niki vlastně říkala, že jsem, špína?" Niki chvíli přemýšlí..." Říkala jsem, že jsi svinstvo..." Scal o5:" Tak to ahoj ségra!"Briny se začne chlámat Niki v metelesku blesku konečně také pochopí!
Niki a Scal si objednají první pistácie...: " Tak jo, dáme vám ochutnat..." Scal: "Hele, schválně nechám jednu kolovat a kde se zastaví..." ostatní hypnotizují pistácie.... Niki: " Tak jo Johny,. jednu ti dám.... Amfy, chceš taky jednu?" Johny:"Dej mi ji, já mu ji pošlu..." Pistácie nenávratně v tahu...
Debata na téma jaké jsou čaje, Briny:" Čaje se dělí na dobrý a hnusný..." Scal odporuje: " Ne, čaje se dělí na hnusný a urologický..." " Proč myslíš?".... debata pomíjí..
Čajovník přináší čaje:" kdo bude nalévat?" Nikdo se neozývá a tak Niki zkroušeně:" To budu asi zase já..." Čajovník vysvětlí na nechápané pohledy ostatních na sklenky postup... Všichni na ty sklenice čuměj a nic nedělaj.... Niki se zvedá, aby došla až k čajům od kterých byla nejdál a zničeně udělá svou práci... sedne si a druhý čaj nechá na Mekovi... " Proboha, nemůžu vidět jak ten čaj mučí! Já jsem mu neměla dovolit na to šahat..." katastrofa povodně, když je voda rozlita všude kolem...
Scalie při prvním šálku Touaregu: " Jééé! Hele, mně v tom čaji plavou nějaký chaluhy!"
Briny očichává svůj šálek Ptačího jazýčku, kterého jsme přejmenovali na ptáka:"Ten čaj voní jako kytičky...je to asi pyl...budu si hrát na včeličku...bzzzzzzzzzzzzz…."
Přinesli čaje a mi ochutnali………. Tak dobře, Scal měla pravdu! :D
Niki při povídání o její pratetičce:" Hele a neví někdo jak se jmenuje nevlastní sestra mýho táty?" Briny: "Myslím, že to bylo něco na M.." Niki... " Monika je blbost..."Briny:" Mno, Marcela taky... Maruška!!!" Niki: " A jo! To jsem úplně zapomněla... mno jo, já moc nevim jak se moje rodina jmenuje..."
Johny si prohlíží hůlku na míchání čaje, Scal:" Myslíte, že je to z původní sady čínskejch hůlek?"
Bratr nemůže rozlousknout pistacii a tak se zeptá:" Chce někdo pistácii?" Scal pohotově reaguje:" Proč ji nechceš?" Johny: "Nejde mi rozlousknout..." Scal:" To musíš zubama!" Johny:" No to právě nechci..." Po chvíli na Scal:" Chceš ještě svoji pistácii?(protože byli ještě furt ty moje a Scal)" " Jo, jasně" Johny:" Taky nejde rozlousknout..." Po další chvíli, když už těch nerozlousknutelných bylo na něj moc se zvedl a šel k pařezu, co složí jako stolek a položil pistácii pod něj. Párkrát do ní lehce bouchl, ale nic.... tak na ni špalek pustil... Pistácie na kaši:" Ups..." Schoval ostatky pod špalek...
Briny si hraje se svíčkou a někdo jí neustále říká, že se spálí..." Ale nespálím, to je naprosto bezpečné" Scalie:"Seš si jistá?!" Briny na sebe vylila vosk.....
"Au o pálí..aaaa… Jau, já se spálila!!!!"
Scal:"Neříkala si, že je to bezpečné?"
Brin:"Taky je!!!...To byl omyl…"
Brin a Scal se vydávají směrem k záchodu......(Tak jak se teda ty čaje dělí?! :P)
Mek si hrál se skořápkou pistácie a ohněm. Skořápka chytla:" Jau! Ono to hoří!"
Bratr s pavoučkem v ruce:" Myslíte, že ten pavouk bude hořet??
První várka toustů je nenávratně v tahu, Scalie se cpe až do chvíle kdy zjistí, že je uvnitř skryta okurka....ze dvou toustů okurku vytáhne.."Chce to někdo?§" Johny bláhově si myslící, že dostane toust:"Jo, já"Je mu podán talíř s okurkou, tousty si zatím rozebral zbytek....
Čajovník přináší další pistácie, Scalie hbitě čapne jednu misku, "tak tyhle jsou naše a tyhle vaše"
Johny:"Vy jich máte víc".Scalie prohrábne misku: "Hmmm, máme tam víc skořápek" Vycení zuby do úsměvu "Nechcete si to vyměnit?!" Vražedné a výsměšné pohledy...."Hm, tak asi ne"
Hra domina...
"A jak se to hraje?"
Scal vysvětlí..."No bereš si kameny a když můžeš tak ho tam položíš...pak hraje další...začnu" položí kámen, Niki nabírá, položí kámen.
Briny - položí kámen.
Set - položí kámen do prostřed
Scalie : "Takhle nesmíš"
Johny : "To je jedno"
A pokračuje to: Johny položí v nestřeženém okamžiku domino přes domino... Niki: " už si hrál?" Johny: " jo!" Scalie:" OMG, tak to je hra! :D "
Briny provokuje Set.."K večeři si dám ryby!"
Set: "Mně je to jedno, sladkovodní mi moc nevadí"
Brin:"…kapra ne...radši štiku...nebo žraloka."
Set, "jestli si dáš mořskou rybu nebo žraloka tak ti ukousnu hlavu."
Brin:"dám"
Scal poklepe Brin na rameno:"Jestli si dáš žraloka ukousnu ti hlavu taky"
Set se výhružně dívá
Brin:"Nedám"
Johny: " Já jedl žraloka!.... A byl moc dobrej..." Set vztekle mlčí...
Scal po něm hází domino.....
kameny lítají všude… (všichni se dobře baví)
Niki při pohledu na kostičky domina a skořápky pistácií létající vzduchem: " Ježiši, nechovejte se jak malý haranti, to je děs, vždyť nás vykopnou!!!" Načež Johny reaguje sebrání jedné kostičky a vloží ji do plamene svíčky:" Je dřevěná, měla by hořet," vyndá ji a čichne k ní:" Takhle nesmrdí spálený dřevo?! Ona neni dřevěná?!!!" Niki zcela rezignovaně:" Tobude tim lakem co je na ní, Johny..." Amfy: " To je postřeh..."
Johny velice "nenápadně" neustále mává všem před očima svým milovaným hřebínkem.... Niki: "Hele, bratr má furt svůj hřebínek..." Briny: " Všimla jsem si, celou dobu tu s ním šermuje všem na očích..." Niki: " Pamatuješ jak ho ztratil? ""Kde je můj hřebínek? Koho mám zabít abych našel svůj hřebínek?! Kdo ho najde dostane pět dolarů!!!"" Johny: "Dvacet..." Niki: " Co, ty si zvýšil prémie?"
Brin se opět vydává k záchodu(Co asi v tom čaji bylo?)
cin cink
čajovník:"Chtěli jste něco?"
Scalie:"Mno, dáme si ještě dvě misky pistácií,"
Čajovník:"Ne nedáte..."
všichni se na něj podívají
čajovník:"...tyhle byly poslední…"
Niki a Scalie se zvedají, aby místo pistácií ukořistili nějakou jinou mňamku, čajovník je právě plně zaměstnán, a tak Niki kouká kolem, zastaví se u akvárka se želvami:, které k ní zvědavě natahují krky"Ahoj, pamatujete si na mě?!"
Načež si začne s želvami povídat, zákazníci na ní nechápavě čučí....
Scalie a Niki vybrali slunečnicová a dýňová semínka....Scalie se nestydatě cpe, najednou se zarazí....zrovna si vzpoměla, že má na oboje alergii....
Když nás čajovník už asi po stý požádal, aby jsme se trochu ztišili:"Amfi: Tak buďte fakt trochu potišeji, ať nás nevyrazí..." Reakce? "JASNĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚ!!!!!!!"
Johny zmizel....... kam asi.... (Šel podpořit Scaliinu teorii o čajích ;) :D )
Scalie "Tak jestli vám to neva, já se trochu upravim…" Vytáhne hřeben a začne se česat, Niki vyvalí oči při pohledu na její dlouhé, krásné vlasy: "Ty máš vlasy !!!" Mek(Cahir)" Jé, ona má vlasy!!" (Mek hodnou chvíli rozebírá jak je možný, že má Scalie vlasy, když je dračice)
Bratr se chystá k odchodu: " Kam jdeš?" " Musím za kámošem, aby o mě neměl strach..." Niki: " Mno to víte, pořádaj Gayparty..." bratr pohoršeným pohledem: " To víš, jsem nepostradatelný!" Niki tišeji k Amfymu:" Gaymistra je vždy potřeba...!
Brin na Meka, "Nechceš se k nim přidat?"
"Cos tím chtěla říct?"
"Nic…"

Dlouho nenesou Rooibos..
Niki:"Nezapoměli na to?!"Mek"Kde je zvonek?!" Všichni hledají zvonek (neúspěšně) Scalie ve snaze zavolat čajníka zařve na celou čajovnu "Cililililink!!!".... čajník stále nepřichází (kupodivu)

Setomel neustále probírá Rooibois s Rum-rozinka: " Takže to je líh a řeřicha?"
Setomel stále pitvá složení čaje" Když je to rum a něco, tak v tom je vážně rum?" Ostatní:" Mno asi tam bude rum..." Setomel:" Takže v tom je alkohol?" Ostatní:" Ne, rum je jen vodička... Je rumovej, tak tam asi rum je!!!!"Setomel:"Já ale alkohol nesmim"
Scalie: "Neboj, ten rum se už vypařil…;)"
Scal: "Hele, co takhle vyvolávat?" Niki: " Cože?" Scalie: " Mno vyvolávat!" Scal vezme svíčku a dá nad ní ruce " Gruoooow!!! Briny, pojď vyvolávat!!! Gruoooow!!!" Briny ji sleduje nechápavým pohledem spolu s Niki...

Pření se o Nikiínýho obrázku:Niki:" Ne, on toho ptáka nechce sežrat, jen si s ním hraje!" Amfy stále odporuje a Briny se přidává:" Ale koukni, kdyby se mu přidělali sliny...Prostě ho chce sežrat! proč by tam měl ten jazyk?" Niki: Asi toho ptáka chce umejt....Briny:" A pak sežrat!" Niki:" Mno dobře, takže ten drak si jazykem chce slíznout holuba z nosu..."
Při odchodu z čajky, to už jsme byli jen Niki, Amfy a Briny. Brin si odskočila na WC a Niki zatím s Amfym platila... zaplaceno a čeká se na Briny. Ta se vrátí z WC a při vycházení ze dveří se zeptá:" Tak co, říkali něco? Třeba: A někdy se vraťtě, tešíme se na vás?" Niki: " Děkujem..."
Niki s Briny čekají na trolejbus a zrovna se rozsvěcejí lampy a Niki z neznámého důvodu začne zpívat: " Svítí, svítí lampy nad hlavou, nad hlavoooou...."
Made by Niki, Briny and Scalie

O co se jedná?

28. prosince 2006 v 19:06 | upírka Briny |  Srazy
Do této rubriky budu zaznamenávat všechny hlavní srazy a občas i nějký zajímavý středeční sraz.

Veselé Vánoce - 2006

24. prosince 2006 v 16:01 | upírka Briny |  Úvod a Důležité
Šťastné a Veselé!!!!

Santa přijel na saních.,
zapoměl však přivést sníh.
Dárky nám však přinesl,
nepohodu odnesl!

Ráda bych všem popřála šťastné a veselé Vánoce. Hodně dárků pod stromrčkem, štěstí, zdraví a také lásky.

Vaše upírka Briny

Lidské problémy

22. prosince 2006 v 19:56 | upírka Briny |  Filosofie
ÚVAHA NA TÉMA LIDSKÉ PROBLÉMY
To co se právě teď chystám napsat mám v hlavě už poměrně dlouhou dobu, ale bohužel jsem zatím nenašla vůbec žádný čas hodit to na papír natož do počítače. Teď se, ale opravdu nudím na Výpočetní technice a tak jsem si zapnula Word a dala se do vytahování pomalu usínajících myšlenek zpět na povrch.
Snad každý člověk si určitě nejednou v životě…Co v životě!?...spíše v měsíci, týdnu nebo dokonce několikrát během několika hodin sáhl na dno a do jeho hlavy se jako zlý vetřelec vehnala ta bodající myšlenka: "Proč zrovna já?" V tu chvíli si ani přinejmenším nepřipouští, že ne jen on, ale i spousta okolo něho mají své problémy,a že i oni si právě teď říkají tu stejnou větu.
Ano, je to tak, problémy má naprosto každý. Byly tu už za vzniku prvních tlup, osad, městských států, měst či království a vždy tady s námi budou. Dokud budou lidé, budou i problémy.
Nejspíše to tak být musí. Život by byl až moc klidný kdyby jste támhle neměli přijít pozdě na důležitou schůzku kvůli zhroucení MHD, nezapomněli vrátit knížky z knihovny, a poté se nesnažily přehlížet upomínky a nebo byste se nepohádali s někým na kom vám záleží kvůli naprosté blbosti - lidé se z pravidla hádají kvůli blbostem.
Chci tím říct, že obyčejné problémy obyčejných lidí jsou na každodenním pořádku a je nejspíše nutné se s nimi smířit, protože dokud se nezmění v něco většího, tak jsou to jen překážky, které se dají buď přeskakovat a nebo se mezi nimi dá kličkovat.
Jakmile však překážky začnou narůstat, tak hrozí jisté nebezpečí toho, že zakopnete a spadnete. Ano stačí k tomu jedna šokující zpráva, která zvětší polovinu vašich problémů a vy ležíte na zemi. Nad vámi stále přibývají každodenní problémy, které jste předtím přeskakovali a přitom se některých i stačili zbavovat, což nyní nejde.
Občas u vás stojí někdo kdo vám podá ruku a pomůže vám zpět na nohy, přičemž se ochotně obětuje a začne spolu s vámi bourat problémy aby se vám zase dobře kličkovalo. A občas tam ležíte naprosto sami a jen se rozhlížíte a doufáte, že někdo natáhne ruku, která by vás zvedla, ale ona se neobjevuje.
Když se konečně vyškrabete na nohy máte naprosto zničené nervy a sebevědomí, protože když se rozhlédnete okolo sebe, tak vidíte jen černé stíny, které vyhrají všechny ty překážky okolo vás a k tomu vás zužuje vědomí, že nebyl nikdo ochoten vám pomoci, že jste sami.
Třeba sami nejste, jen nikdo okolo nepoznal, že jste hledali oporu, třeba jste jen neuměli pomoc přijmout, ale na tom už teď nezáleží. Třeba je okolo vás spousta lidí, ale vy odmítáte otevřít oči.
Ale proč? Vždyť je to blbost, uznejte sami. Proč by jste se měli nechat deprimovat problémy? Vždyť je má každý, oni se časem ztratí.
Takže co z toho vyplývá? Vyplývá toho to, že problémy byli, jsou a budou, vždy je bude mít každý, a proto se nemá cenu nechat jimi deprimovat.
S úctou
Ave Briny

Evanescence - Taking Over Me - Čj

16. prosince 2006 v 22:56 | upírka Briny |  Texty písní
Ovládáš mě
Ty si mě nepamatuješ, ale já tebe ano
Vzbudila jsem se ze lži a zoufale se snažila, na tebe zapomenout
Ale kdo může rozhodovat o mých snech?
A já sním…
Věřím v tebe,
vzdám se všeho, jen abych tě našla
Musím být s tebou, abych mohla žít, dýchat
Ovládáš mě
Na všechno jsi zapomněl, já vím
Měli jsme všechno?
Viděl jsi mě oplakávat mou lásku k tobě
a dotkl jsi se mé ruky
V tu chvíli jsem věděla, že mě budeš milovat
Věřím v tebe,
vzdám se všeho, jen abych tě našla
Musím být s tebou, abych mohla žít, dýchat
Ovládáš mě
Dívám se do zrcadla a vidím tvoji tvář
A když se podívám dost hluboko,
tolik věcí uvnitř mě stejně jako ty ovládají
Věřím v tebe,
vzdám se všeho, jen abych tě našla
Musím být s tebou, abych mohla žít, dýchat
Ovládáš mě
Věřím v tebe,
vzdám se všeho, jen abych tě našla
Musím být s tebou, abych mohla žít, dýchat
Ovládáš mě (Ovládáš mě)
Ovládáš mě (Ovládáš mě)
Ovládáš mě

Evanescence - Taking Over Me - Aj

16. prosince 2006 v 22:53 | upírka Briny |  Texty písní

Taking Over Me

You don't remember me but I remember you
I lie awake and try so hard not to think of you
but who can decide what they dream?
And dream I do...
I believe in you
I'll give up everything just to find you
I have to be with you to live to breathe
you're taking over me
Have you forgotten all I know
and all we had?
You saw me mourning my love for you
and touched my hand
I knew you loved me then
I believe in you
I'll give up everything just to find you
I have to be with you to live to breathe
you're taking over me
I look in the mirror and see your faces
if I look deep enough
so many things inside that are just like you are taking over
I believe in you
I'll give up everything just to find you
I have to be with you to live to breathe
you're taking over me
I believe in you
I'll give up everything just to find you
I have to be with you to live to breathe
you're taking over me (taking over me)
You're taking over me (taking over me)
You're taking over me

Evanescence - Hello - Čj

16. prosince 2006 v 22:25 | upírka Briny |  Texty písní
Ahoj
Na školním hřišti opět zvoní
Dešťové mraky si znovu přicházejí hrát
Neřekli ti, že nedýchá?
Ahoj, jsem tvá mysl, dávám ti někoho, kdo ti řekne
Ahoj
Když se směji a nevěřím,
brzy, vím, probudím se z tohoto snu
Nesnaž si mě připoutat, nejsem zlomená
Ahoj, jsem lež, žiji pro tebe, tak se můžeš schovat
Neplač
Najednou vím, já nespím
Ahoj, jsem stále tady
Všechno tohle je opuštěný včerejšek

Evanescence - Hello - Aj

16. prosince 2006 v 22:24 | upírka Briny |  Texty písní

Hello

Playground school bell rings again
Rain clouds come to play again
Has no one told you she's not breathing?
Hello I'm your mind giving you someone to talk to
Hello
If I smile and don't believe
Soon I know I'll wake from this dream
don't try to fix me I'm not broken
Hello I'm the lie living for you so you can hide
don't cry
Suddenly I know I'm not sleeping
Hello I'm still here
All that's left of yesterday

Evanescence - Everybody's Fool - Čj

16. prosince 2006 v 22:12 | upírka Briny |  Texty písní

Každý je blázen

(Everybody's Fool)
Perfektní od přírody
Ikona vlastního požitkářství
Vše co potřebujeme je
Více lži o světě který
Nikdy nebyl a nikdy nebude
Nemáš rozpaky, nevidíš mě?
Víš, že jsi každého pobláznila?

Podívej, právě přichází
Sklání se a zírá údivem
Nyní tě milujeme
žádá závada, když předstíráš
Ale teď vím, že ona
Nikdy nebyla a nikdy nebude
Nevíš jak jsi mě zradila
Nějak jsi každého pobláznila
Kam se schováš, bez masky
Nemůžu tě najít, ztracenou ve tvé lži
Teď znám pravdu,
Vím kdo jsi
a už tě nemiluji
Nikdy to nebylo a nikdy to nebude
Nevíš, jak jsi mě zradila
Nějak jsi každého pobláznila
Nikdy jsi nebyla a nikdy nebudeš
Nejsi opravdová a nemůžeš mě zachránit
Nějak jsi se zbláznila

Evanescence - Everybody's Fool - Aj

16. prosince 2006 v 22:11 | upírka Briny |  Texty písní

Everybody's Fool

Perfect by nature
icons of self indulgence
just what we all need
more lies about a world that
Never was and never will be
have you no shame don't you see me
you know you've got everybody fooled
Look here she comes now
bow down and stare in wonder
oh how we love you
no flaws when you're pretending
but now I know she
Never was and never will be
you don't know how you've betrayed me
and somehow you've got everybody fooled
Without the mask where will you hide
can't find yourself lost in your lie
I know the truth now
I know who you are
and I don't love you anymore
It never was and never will be
you don't know how you've betrayed me
and somehow you've got everybody fooled
It never was and never will be
you're not real and you can't save me
somehow now you're everybody's fool

Evanescence - Gouing under - Čj

16. prosince 2006 v 21:40 | upírka Briny |  Texty písní
Klesám dolů
(Going under)
Teď ti řeknu, co všechno jsem pro tebe udělala
50tisíc slz jsem vyplakala
Křičela, podváděla a krvácela pro tebe
A ty mě stále nechceš vyslechnout (Klesám dolů)
Tentokrát už nechci tvou ruku, zachráním se sama
Možná se jednou probudím (jednou se probudím)
Bez každodenního soužení, tebou poražená
Stačí, když si uvědomím, že jsem klesla až na dno
Znova umírám…
Klesám dolů (Klesám dolů)
Utápím se v tobě (Utápím se v tobě)
Padám navždy (Padám navždy)
Musím to zastavit (Musím to zastavit)
Klesám dolů (Klesám dolů)
Pletu si a míchám, pravdu a lež
Takže nevím, co je opravdové a co ne
Vždycky mám zmatené myšlenky v hlavě
Takže už nemůžu věřit ani sama sobě
Znova umírám…
Klesám dolů (Klesám dolů)
Utápím se v tobě (Utápím se v tobě)
Padám navždy (Padám navždy)
Musím to zastavit (Musím to zastavit)
Tak pojď a křič,
křič na mě!
Jsem tak daleko,
už se nedám zlomit
Musím popadnout dech
Už nemůžu klesnout níž
Znova umírám...
Klesám dolů (Klesám dolů)
Utápím se v tobě (Utápím se v tobě)
Padám navždy (Padám navždy)
Musím to zastavit (Musím to zastavit)
Klesám dolů (Klesám dolů)
Klesám dolů (Klesám dolů)
Klesám dolů (Klesám dolů)

Evanescence - Gouing under - Aj

16. prosince 2006 v 21:39 | upírka Briny |  Texty písní
Going under
Now I will tell you what I've done for you

50 thousand tears I've cried
Screaming, deceiving, and bleeding for you
And you still won't hear me (Going under)
Don't want your hand this time, I'll save myself
Maybe I'll wake up for once (wake up for once)
Not tormented...Daily defeated by you
Just when I thought I'd reached the bottom

I'm dying again…

I'm going under (I'm going under)
Drowning in you (Drowning in you)
I'm falling forever (I'm falling forever)
I've got to break through (I've got to break through)
I'm going under (I'm going under)

Blurring and stirring the truth and the lies
So I don't know what's real and what's not
Always confusing the thoughts in my head
So I can't trust myself anymore

I'm dying again…
I'm going under (I'm going under)
Drowning in you (Drowning in you)
I'm falling forever (I'm falling forever)
I've got to break through (I've got to break through)

So go on and scream
Scream at me
I'm so far away
I won't be broken again
I've got to breathe
I can't keep going under
I'm dying again…
I'm going under (I'm going under)
Drowning in you (Drowning in you)
I'm falling forever (I'm falling forever)
I've got to break through (I've got to break through)
I'm going under (I'm going under)
/>
I'm going under (I'm going under)
/>
I'm going under (I'm going under)

Brujah - Historie - Diaspora

12. prosince 2006 v 21:12 | upírka Briny |  Vampirismus
Diaspora
Po pádu Kartága, splněného snu klanu, se Brujahové rozprchli do celého světa. Začali osídlovat okrajová území Římské říše. V západní Iberii, která se později stala Portugalským královstvím, vytvořili významné centrum, které ovládli. Hlavním představitelem se postupně stal Brujah 5.generace Hanibal, o kterém se tvrdí, že byl přijat tu noc, kdy padlo Kartágo. Dalším významným centrem Brujahů se stala Anglie, kde se na čas stali nejmocnějším klanem. Konec jejich vlády přišel s probuzením Mithrase, Ventrua 4. generace, z torporu. Mithras se již postaral o to, aby to byli jeho potomci, kdo bude v Anglii vládnout.
Kromě kartaginských Brujahů existovaly i další skupiny, kteří se života v Kartágu přímo neúčastnili. Praedicanda, kteří byli poraženi ve válce o Hellas, nakonec Řecko ovládli. Ačkoliv se jednalo o poražené, tak vítězové Hellas opustili a nechali je poraženým Praedicanda. Z Řecka se později část Brujahů vydala na sever, na Balkán.
Dalšími skupinou byli italští Brujahové, kteří pobývali v Řeckých osadách na území Říma a byzantinští Brujahové. Obě skupiny sdílely sen o Třetím městě, sami se ho však nezúčastnily. Po příchodu ikonoklastických císařů v Byzanci, se část byzantinských Brujahů přesunula do Itálie, kde se spojili se svými italskými bratry a vytvářejí mezi sílu schopnou konkurovat italským Ventruům a Lasombrům. Byzantští Brujahé přinesli mezi evropské Kainity hru v šachy, kterou si oblíbily i ostatní vznešené klany.
Pro klan jako celek zůstává Kartágo snem, který ostatní zničili, utopie, která by měla být znovu vybudována. V historii ke zaznamenáno několik dalších pokusů o znovuvybudování Kartága. Neúspěšných.

Brujah - Historie - Hellas a Kartágo

12. prosince 2006 v 21:09 | upírka Briny |  Vampirismus
Hellas a Kartágo
Synové a dcery Troilovi snili svůj sen. Snili sen o obnovení Druhého města, ve kterém mnozí z nich žili. Snili o městě, kde žijí lidé a Kainité v míru a vzájemné spolupráci. Ostatní Kainité se však rozprchli po celém světě a lidé již také nedokázali s Kainity žít v míru. Proto se potomci Troilovi rozhodli, že vybudují svůj sen sami, jen s těmi z Kainitů, kteří se budou chtít přidat dobrovolně.
Centrem snah o obnovení Druhého města bylo Řecko neboli, jak sami Brujahové říkají dodnes, Hellas. Snahy Brujahů o soužití se smrtelníky se však většinou míjely účinkem. Když se některý model neosvědčil, neváhali tedy a začali zkoušet model nový. Snad z této doby pochází touha Brujahů po všem novém a už od této doby Brujahové přijímají nové myšlenky tak snadno a neustále touží po změně.
Hellas však není přehledem neúspěchů. Naopak, podařilo se najít uskupení, ve kterých dokázali Kainité s lidmi žít v míru. V Aténách i ve Spartě pobývala řada Brujahů. Brujahové se inspirovali olympijskými hrami a začali pořádat hry pro Kainity, ve kterých Kainité měřili své schopnosti fyzické i duševní. Tradice těchto her skončila až po více než patnácti stech letech, v době anarchských bouří.
Nakonec to byli sami Brujahové, kvůli komu padl experiment v Hellas. Skupina Brujahů zvaná Praedicanda opustila Hellas a začala podporovat Řím, který pokládala za dokonalejší, způsobila, že mezi Brujahy v Řecku vypukla válka. Mnoho potomků Troilových v ní zemřelo. Římští Brujahové byli nakonec poraženi. Tou dobou však již byly všechny snahy řeckých Brujahů zmařeny. Vítězové se dohodli, že se nebudou snažit obnovit řecké státy, které byly vlastně experimenty, ale spojí své síly a vybudují Třetí město v severní Africe, v Kartágu.
V Kartágu se podařilo dávný sen realizovat. Lidé a potomci Kainovi žili společně a v míru. Do Kartága se sjížděli i další Kainité. Již v počátcích se k Brujahům přidala významná skupina Assamitských učenců, později přišlo i menší množství Toreadorů a Gangrelů. Třetí město bylo vybudováno. Sen se splnil.
Troile sám se na vzniku Kartága nepodílel, avšak sledoval činnost svých dětí se zalíbením a po vybudování Kartága býval častým hostem a vracel se tam ze svých cest.
Kartágo stalo významným politickým činitelem v celém Středomoří. Kartáginští obchodníci cestovali po celém známém světě a jejich vojáci obsazovali další a další kolonie. To vedlo k sérii válek mezi Římem a Kartágem. Spor s římskými Ventrui a Malkaviány vypukl až později.
Římští Kainité odůvodňovali svůj útok na Kartágo tím, že se ve městě rozmohly lidské oběti, uctívání démonů a že se Brujahové a ostatní kartaginští upíři vládnou lidem jako diktátoři. Každý Brujah podobné báchorky, které měly poškodit jejich realizovaný sen, odmítá.
Ventruům se každopádně podařilo dát dohromady koalici příslušníků dalších klanů a na závěr třetí punské války byli v obrovské noční bitvě Brujahové a jejich druzi z Kartága poraženi. Mnoho z nich tu noc zemřelo, uprchnout se podařilo jen několika. Veliká část z kartaginských Kainitů se před rozedněním skryla pomocí Proteanu do země, aby v bitvě pokračovali další noci. Mezi nimi i samotný Troile, který byl té noci v Kartágu. Ventruové však nechali provést rituál, při kterém byla prosolena země po celém Kartágu. Bojovníci skrytí v zemi tak byli uvězněni a nemohli se již více dostat na povrch. Jen málokdo ví, že s myšlenkou rituál provést přišla Etheyra, dcera Troilova, která stála na straně Ventruů.

Brujah - Historie - Brujah a Troile

12. prosince 2006 v 21:04 | upírka Briny |  Vampirismus
Brujah a Troile
Praotec klanu Brujah byl rebel, který měl mnoho jmen. Jedním z nich bylo jméno Troile. Pod tímto jménem chodil zakladatel po světě ještě v dobách Kartága. Tak praví oficiální historie. Existuje však ještě jedna verze, kterou potichu uznává většina učenců mezi Brujahy, veřejně se k ní však hlásí pouze antitribu.
Brujah byl potomkem krásné Zillah, milované dcery Kainovy. Stvořil sobě několik potomků, z nichž nejvýznamnějšími byli Anis a Troile. Anis byla pro Brujaha tím, čím byla Zillah pro Kaina. Brujah Anis, princeznu z Uru, miloval a aby si zajistil její lásku, připoutal ji k sobě Poutem krve.
O Troileovi panují spíš dohady, neví se ani, zda to byl muž či žena, různé prameny se v tomto rozcházejí. Většina Brujahů se však kloní k variantě, že to byl muž, tak se toho podržíme i zde.
Troile trávil většinu času mimo společnost ostatních Kainitů a toulal se po světě. Některé prameny uvádějí, že nesouhlasil se způsobem, kterým příslušníci třetí generace vládli svým dětem. Jednou se vrátil do Druhého města, kde sídlil jeho Otec i zbytek klanu. Tehdy se s ním setkala Anis, která odmítla být dále vazalem svého Otce, a přemluvila bratra, aby Brujaha svrhnul a zaujal jeho místo. A tak se skutečně i stalo.
Troile spáchal Amarant na svém Otci a stal se novým Antediluviánem klanu. Antitribové mezi Brujahy pokládají tento Troilův čin za počátek boje proti Antediluviánům a hlásí se k tomuto činu. Troile pak přijal další potomky a ti zase další.
Z Troila pochází klan Brujah. Troilovi bratři a sestry a jejich rody jej však odmítli uznat jako novou hlavu klanu a prohlásili se za samostatnou linii, kterou nazvali Praví Brujahové. Ti pak navenek zmizeli z dějin Kainitů. Většina z nich se skrývala nebo se vydávala za příslušníky jiných klanů. Úplnému zapomnění bránil jen fakt, že se čas od času příslušníci této linie objevovali a ke svému původu se hlásili.
Počet Pravých Brujahů nepřekročil nikdy několik desítek. Velká část Pravých Brujahů se v počátcích antiky přidala ke sdružení mágů Magnus Nignum, kteří jim zajišťovali úkryt. A Praví Brujahové byli jedním z hlavních vůdců této skupiny i v době, kdy mágové Magnus Nignum opustili a stala se z ní čistě upíří záležitost. Uvnitř Manus Nignum (později též zvané True Hand) pak přežili Praví Brujahové až do roku 2000, kdy došlo ke zničení hlavního sídla sekty v Shadowlandech a kdy ztratila svůj neživot i značná část Pravých Brujahů.

Vampirismus

12. prosince 2006 v 20:59 | upírka Briny
BRUJAH
Dějiny
- Brujah a Troile
- Hellas a Kartágo
- Diaspora
- Středověk
- Kamarilla a Evropa
- Sabbat a Amerika
- Rusko
- Současnost

Brujah - Charakteristika

12. prosince 2006 v 20:45 | upírka Briny |  Vampirismus
BRUJAH

Říká se jim Rebl (Chátra). Jsou to většinou rebelové s příčinou nebo bez ní. Rekrutují se z fašistů, motorkářů a podobných osob. Vampýři Brujah podporují anarchisty a mezi anarchisty je největší zastoupení právě z řad Brujah.
Brujah jsou dědici dávných vznešených tradic. O to víc je klan politováníhodný v současnosti. Dnes už se navenek téměř nejeví jako klan, ale jako rozvášněný dav. Punkeři, teroristé, revolucionáři, kriminálníci, gangsteři, to jsou současní Brujah. Příslušníci klanu nejsou schopni se domluvit na ničem, co by bylo bezpečné pro lidské či vampýří instituce. No, poslední větu ber s rezervou. Klan Brujah má za členy zřejmě nejvíce násilnické vampýry mezi všemi Rodnými. I ta nejmenší maličkost dokáže Brujah uvést do stavu vražedné zuřivosti.
I přes svoji nejednotnost zůstávají Brujah v Camarille, dost často se však spojují s Anarchy a pak s oblibou útočí na své vlastní Starší. I "civilizovaní" Brujah často rozčílí Starší a prince drobnými neposlušnostmi a vzpourami. I přes svoji nepoddajnost jsou Brujah obecně ceněni jako válečníci; v boji tváří v tvář jsou zřejmě těmi nejnebezpečnějšími protivníky. Rozzuřit Brujah se téměř rovná sebevraždě - a Brujah jsou známí svým temperamentem

Evanescence - Kartografie

10. prosince 2006 v 19:59 | upírka Briny |  Evanescence
EVANESCENCE - 1998
01.Where Will you go
02.Solitude
03.Imaginary
04.Exodus
05.So Close
06.Understanding
07.The End

Demos 1997-1998 - 1998
01.Exodus
02.Give unto me
03.Goodnight
04.October

Sound Asleep - 1999
01.Give unto me
02.Whisper
03.Understanding
04.Forgive Me
05.Understanding (2)
06.Ascention of the Spirit

Origin - 2000
01.Whisper (Live)
02.Imaginary (Live)
03.Where Will You Go (Live)
04.Filed of Innocence
05.Even In Death
06.Anywhere
07.Lies
08.Away from Me
09.Eternal
10. Im Mortal
11.Origin

Demos 2001-2002 - 2002
01.Anything For You
02.Before the Dawn
03.Breathe No More
04.Farther Away
05.Hello
06.I Must Be Dreaming
07.Missing
08.My Last Breath
09.Surrender
10.Whisper

Not For Your Ears - 2003
01.Whisper
02.Everybody's Fool
03.Anything For You
04.Even In Death
05.Further Away
06.Imaginary
07.My Tourniquet
08.Taking Over Me
09.Haunted
10.Before The Dawn
11.Untitled (I Must Me Dreaming)
12.Hello
13.Taking Over Me
14.Missing
15.Surrender
16.Bring Me To Life
17.Breath No More
18.Forgive Me
19.You

Going Under - 2003
01.Going Under
02.Going Under ( Live acoustic )
03.Heart Shaped Box ( Live acoustic )
04.Going Under ( Video )

Fallen - 2003
01.Going Under
02.Bring Me To Life
03.Everybody's Fool
04.My Immortal
05.Haunted
06.Tourniquet
07.Imaginary
08.Taking Over Me
09.Hello
10.My Last Breath
11.Whisper

BMTL AUS - 2003
01.Bring Me to Life
02.Bring Me to Life (Bliss Mix)
03.Farther Away
04.Missing

Special 2004 - 2004
01.Farther Away
02.Zero
03.Lies (Remix)
04.Bring Me To Life (original)
05.Imaginary
06.Anything For You
07.Everybody's Fool (Remix)
08.Going Under
09.Taking Over Me
10.Bring Me To Life (Remix)
11.Haunted
12.Understanding
13.Field of Innocence
14.Exodus
15.So Close
16.Breathe No More
17.My Immortal
18.Whisper

Everybody's Fool - 2004
01.Everybody's Fool
02.Taking Over Me (Live From Cologne)
03.Whisper (Live From Cologne)
04.Everybody's Fool (Instrumental)
Anywhere But Home (Live in Paris) - 2004
01.Haunted
02.Going Under
03.Taking Over Me
04.Everybody's Fool
05.Thoughtless
06.My Last Breath
07.Farther Away
08.Breathe No More
09.My Immortal
10.Bring Me to Life
11.Tourniquet
12.Imaginary
13.Whisper
14.Missing

The Open Door - 2006
01.Sweet Sacrifice
02.Call Me When You're Sober
03.Weight Of The World
04.Lithium
05.Cloud Nine
06.Snow White Queen
07.Lacrymosa
08.Like You
09.Lose Control
10.The Only One
11.Your Star
12.All That I'm Living For
13.Good Enough