Čas je řeka, která plyne...

Andělé

10. listopadu 2006 v 23:32 | upírka Briny |  Andělé
Andělé jsou bytosti, které jsou lidem bližší než bůh, ale při tom jsou mocnější a krásnější než oni. Byli stvořeny, proto aby lidi chránili a byli zprostředkovateli mezi ním a bohem, čehož je příkladem Johanka z Arku, jenž naslouchala pokynům Archanděla Michaela a svaté Kateřiny.
Anděly znají snad všechna náboženství. Dalo by se říci, že všechna náboženství mají minimálně jednou anděla ve svých dějinách. Ať už to jsou prastaré řecké mýty, egyptské legendy, nebo evropská historie.
Nejdříve měl anděl podobu krásného muže s některými ženskými atributy, jako je jemnost a dlouhé vlasy. Byl oblečen v bílém řízu a nebo modrém, zeleném, zlatém či stříbrném rouchu, takže z těla není vidět nic. Na zádech měl obrovská bílá křídla, pomocí kterých mohl létat, podobala se labutím a sahala až k zemi.
Později se začali znázorňovat i ženy, což byli většinou překrásné mladé dívky s dlouhými plavými vlasy. Buď byly zahaleny a nebo byly nahé.
Křesťanská montážní představa okřídleného anděla je pozdější. V prvních stoletích našeho letopočtu byli zobrazováni andělé bez křídel. Od renesance a hlavně v baroku se vyskytuje nová montážní představa, což jsou to andělíčkové malí, nazí chlapečkové připomínajícího silně Amora s malými křidélky(strašná představa). Někdy jsou redukováni jen na hlavu a křidélka(tak tohle mi přijde ještě horší).
Hlavně v antické mytologii jsou prvé známky montážní představy anděla. Byl to jednak posel bohů Hermés (Mercurius), který má na nohou křidélka, jednak génius.
Génia má každý člověk. Génius jej uvádí do života a po celý život od narození do smrti ochraňuje a řídí jeho osudy. Římané oslavovali génia ve výroční den svého narození obětovali víno, květiny, med a kadidlo. Pořádala se hostina, při níž se mohlo rozpoutat i nevázané veselí, neboť génius se raduje, když jeho chráněnec je veselý a nemá rád, když je jeho chráněnec smutný. Odtud vzniklo úsloví: genio indulgere (veselice).
Původně se věřilo, že s člověkem umírá i génius. Později se věřilo, že génius se odebere po smrti svého chráněnce mezi bytosti sobě podobné a někdy sedává na hrob svého chráněnce. Géniové žen se nazývali junony. Římskému géniovi byl analogicky řeckým daimon. Nejen jednotlivci, ale i rodina, město, národ i místa (génius loci), měli svého génia. Géniové lidí byli zobrazování jako krásní mladíci se zastřenou hlavou a s miskou rohem hojnosti. Géniové loci (místní) byli zobrazováni jako hadi.
V dnešní době anděl není jen ochránce člověka a posel boha, ale má více podob. Jednou z nejznámějších jsou temní andělé, kteří bývají znázorňovány jako krásné černovlasé dívky s černými křídly. Oděny jsou v gothic stylu a často se v jejich přítomnosti vyskytuje krev, smrt, bolest…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Setomel Setomel | 16. března 2007 v 18:03 | Reagovat

Ten obrázek dole je ÚŽASNEJ!

2 Briny Kalatis Briny Kalatis | E-mail | Web | 18. března 2007 v 16:17 | Reagovat

Jen pro pořádek...Setomel myslela předposlední....poslední jsem teď přidala O=)

3 Setomel Setomel | 13. dubna 2007 v 18:43 | Reagovat

Děláš zmatky, sestřenko:P

4 Blanka Blanka | E-mail | 21. dubna 2007 v 12:43 | Reagovat

Dobrý den, musím vám všem něco důležitého říci: andělé, ke kterým se obracíte NEJSOU andělé, kteří jsou v nebesích!!! Určitě jste už někdy slyšeli o padlých andělech, jedním z nich je i satan. Zní to možná velice neuvěřitelně a zavání to i fanatismem, ale je to tak, satan byl kdysi nejkrásnějším andělem, ale sláva mu stoupla do hlavy a on se vzbouřil proti Bohu a odmítl uznat jeho Syna, Pána Ježíše. Na svou stranu "přetáhl" mnoho dalších andělů. Začala válka v nebi, Bůh se svým Synem vyhráli a Lucifer (tak se satan jmenoval, než byl vyhoštěn z Nebe, znamená to Světlonoš) musel odejít. Až potom si uvědomil, co všechno ztratil a kál se, dokonce požádal Krista o odpuštění, ale i když to bylo Panu Ježíši moc a moc líto, tak už to nešlo vzít zpátky, Boží zákon je neměnný.

To satana rozlítilo a jeho nenávist k Bohu, Panu Ježíši a Božím zákonům vzrostla natolik, že už se neobával o svou existenci. Svým přívržencům řekl, že on bude s Bohem a Ježíšem válčit a zvítězí.

Tak to všechno začalo.

Snažně vás všechny prosím, abyste si uvědomili, že satanovým cílem není, aby z hodných lidí udělal zlé, ale aby je odvrátil od víry v Boha a Pána Ježíše!!!!! A to se mu tady povedlo!!! Prosím vás, uvědomte si to zavčasu, kdy je ještě možnost dát se tou správnou cestou!!!

Mluvím tady z vlastní zkušenosti, i já jsem se dala stáhnout satanem a uvěřila jsem v anděly... Stejně jako vy. A andělská magie opravdu funguje, ale jejím smyslem je, abyste se modlili k andělům a ne k Bohu!!! A to není správné!!! Nakoukněte prosím do knihy, ve které je pravda, totiž do Bible.

Apoštol Pavel ve svých listech píše (Koloským 2, 18; ČEP): "Ať vám neupírá podíl na vykoupení nikdo, kdo si libuje v poníženosti a uctívání andělů..."

Snažně vás všechny prosím, odvraťte se od jisté smrti!!!

Toto nejsou andělé Boží, ale padlí andělé, kteří byli vykázáni z nebe spolu se satanem! Vše je to jenom klam, jak vás odpoutat od Boha a jeho nesmírné lásky k vám. Velmi vás všechny miluje a přeje si, ať se k němu vrátíte. Věřte mi prosím... I já prožívala to, co vy, také jsem se zapletla se satanovými anděly, ale to už je pryč, našla jsem si lepší partu, která mi pomůže k životu a ne ke smrti.

A pokud jsem vás ještě doteď nepřesvědčila, přečtěte si prosím knížku od Rogera J. Morneaua Cesta do nadpřirozeného světa. Poznáte v ní, stejně jako já, jaké satan používá praktiky a že se to do všech detailů shoduje s vaší vírou v anděly. Je to tenounká knížečka formátu A5.

Prosím, zkuste si ji někde půjčit a jeden večer se s ní posaďte do křesla, přečtěte si ji a zamyslete se.

Přeji vám všem spoustu Božího požehnání a ať vám Pán Ježíš pomůže najít tu správnou cestu. Není dlážděná úspěchem v práci, ani bezstarostným životem ve finančním zajištění, není široká, ale velice úzká. Avšak, když uvěříte v Pána Boha a Pána Ježíše, budou vás celou cestu provázet a pomohou vám překonat všechny satanovy nástrahy a léčky, protože Oni jsou mocnější než on. satan má před Bohem a Ježíšem strach, při vyslovení jeho jména uteče a všichni jeho padlí andělé s ním.

Zamyslete se nad tím, než zase budete prosit o pomoc anděly. Není snad lepší, když máte nějaký problém jít přímo k Nejvyššímu?

5 Blanka Blanka | E-mail | 8. července 2007 v 23:23 | Reagovat

Ahojky :) tak chybička se vloudila :) satan svého přečinu nelitoval, jak jsem psala ve svém komentu :) mohl litovat až do doby, kdy byl Pán Ježíš ukřižován, ale pak už měl smůlu :) tedy... MÁ smůlu, byl poražen a nemá žádnou šanci zvítězit :) tak mi to promiňte, to škobrtnutí :) ale za zbytkem si stojím :) ať vás Bůh a Jeho láska provází :)

6 Kalfe Kalfe | 10. října 2007 v 22:04 | Reagovat

Ne, prosimtě a kde si vzala ze existuje bůh??? Nekáže snad bůh že pokud neuposlechnem že budeme potrestáni??? Tohle je bůh? Že nas potrestá za náš jak nejlíp prožitý život??? Tohle není správné. Chyby děláme proto aby jsme se naučili je příště nedělat.  Setkal jsem se s jinou formou posmrtného života. A žádný bůh tam prostě není. Řekni, na co čeká? Denně umírají stovky lidí po celém světě. Není snad lidský život to nejcennější co nám ,,bůh" dal??? Tak proč to nezastaví když má takovou moc? Proč nechá umřít dvoulete dítě s nemocnou ledvinou? Mohlo snad za to??? Je to trest za to jaký život vedl? Vedlo to dítě vůbec nějaký život? A co ostatní děti po celém světě? Setkal jsme se s úplně odlišnou teorií a zdá se že opravdu to funguje. Ale o bohu tam není ani slovo. Navíc, pro základ v životě musíte mít víru. Ovšem takové se říká simbolika. Není to víra v boha, ale v jakoukoli věc nebo cíl. To lidská mysl může hory přenášet a tvořit zázraky, ne bůh. Mojí modlou je křížek. Věřím jenom v ten křížek a ne v boha. To je právě ta simbolika. Víra mi změnila život naruby, ale ne v boha. Zkuste se zamyslet nad tím, co by se stalo kdyby bůh nebyl? Stalo by se vůbec něco? A co kdyby ste vyzkoušeli  věřit něčemu jinému než v boha. Aspoň na chvili na něj zapomeňte. Uvidíme co se stane. Síla je ve vás, ne v bohu. Vy si vytváříte budoucnost, ne bůh. To vy si tvoříte celý život kolem sebe. Stačí najít jiný směr myšlení.

7 tzherelie tzherelie | 28. července 2008 v 14:44 | Reagovat

nevim jestli sem jeste nekdo chodi ale mam dotaz jak to ze ti andele kdiz jsou padli vyzaruji svjetle modrou auru az zlatou a ze se usmivaji?

8 Rune Rune | 21. listopadu 2008 v 7:10 | Reagovat

o jeje:-)andělé jsou, o to naprosto bez pochyb a jsou krásní a milující, a pokud se nekomu zjeví anděl, je to anděl, vyslanec, bojovník, ochránce, jednoho z archandělů..jde o hyearchii, andělé"na zem"..tím myšleno do naší roviny světa sestupují-vstupují aby plnili příkazy,přání archandělů, kteří společně s anděli nás chrání.

To že namítnete že nekdo umře, i když má celý život před sebou?...stačí se zamyslel, andělé-archandělé..jsou z našeho pohledu všemocní a dokážou"zázraky"..na tuhle otázku někteří odpovědí, že je to karmická záležitost,předčasný vstup duše do života a podobně..s přirozenou smrtí se člověk musí smířit, pokud člověk takhle zemře je to tak už dáno, stejně jako nehody..jedinou výjimkou je zabití, vražda,sebevražda..to je opravdu špatné, zlé.

ještě malý dodatek..archandělé mezi nás nevstupují, jenom andělé v jejich jménu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama