Čas je řeka, která plyne...

Kyselinový drak

25. října 2006 v 23:38 | upírka Briny |  Mýtické postavy
HISTORIE
…Veliký zelený drak se procházel po rozlehlých jeskyních hluboko pod zemí. Bloudil jimi už několik dlouhých dní a hledal cestu ven z tmavého bludiště. Nikde nebylo nic živého a jeho trápil hlad a žízeň. Když už myslel, že nemá naději, a že v jeskyni zahyne hlady objevil podzemní potůček a okolo něj spousta hadů.
Přistoupil k němu a dlouze se napil, nehledě na čistotu vody, a poté začal lovit hady okolo aby utišil svůj velký hlad. Lovil hady nejen nejedovaté, ale i ty které neznal nebo ty, které pro něj mohli být smrtelné. Živil se jimi celou cestu, když šel okolo vody a hledal jak se dostat ven.
Když vylezl ven z jeskyně, oslepilo ho sluneční světlo, kterému za dobu strávenou v tmách podzemí odvykl. Zastínil si své oči křídlem a pomalu přivykal denní záři. Když se rozkoukal zjistil, že jeho sliny leptají vše no co dopadnou. Leptaly kameny, klacky a dokonce i zemi pod jeho nohama, jeho sliny získaly jedovatost hadů a nebezpečnost toxických jedů, které proudily ve vodě. Sklopil smutně hlavu, ale vzápětí jí zase zvedl, uvědomil si, že se stalo něco ojedinělého, že nezemřel na jedy, které by zahubily každého živého tvora, ale že se stal exemplářem. Novým druhem obývajícím tuto planetu...
POPIS A VLASTNOSTI

Kyselinový drak má v sobě nejen dračí krev, ale i jedy a kyseliny nebezpečných hadů. Tento druh draků je jeden z těch nejojedinělejších, protože aby se jím stal musí jeho tělo spořádat spoustu nebezpečných látek a to málokterý přežije.
Když se toto stane a on přežije, tak se jeho sliny změní na vše leptající kyselinu a jeho dech získá nebezpečné toxické účinky. Jeho krev dostane oranžovou barvu, tím jak se rudá dračí krev smíchá s žlutou krví hadů.
Jeho síla vychází hlavně z živlu země, který zplodil hady a ostatní jedovaté tvory, proto ovládá kyselinový drak kouzla země a může z ní čerpat sílu. Avšak to, že se změnil na draka jiného, nebezpečnějšího druhu neznamená, že nemůže zemřít. Jedy v něm ho sice posílily, ale i přes to je zranitelný stejně jako každý jiný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi Kyselinového draka?

Ano, strašně moc. 51.5% (17)
Ano, trošku. 9.1% (3)
Ale jo, ujdou. 6.1% (2)
Nevadí mi. 9.1% (3)
Nemusím je. 0% (0)
Nemám je rád. 9.1% (3)
Nesnáším je. 15.2% (5)

Komentáře

1 deadkiss - Barushka deadkiss - Barushka | E-mail | Web | 6. března 2007 v 22:03 | Reagovat

úchvatný :o) FAKT!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama