Čas je řeka, která plyne...

Křišťálový drak

25. října 2006 v 23:44 | upírka Briny |  Mýtické postavy
HISTORIE
...Sněhově bílá vodní dračice proplouvala hlubokým, zeleným, čistým mořem. Skákala v čisté vodě jako delfín a proplouvala jeho hloubkami a zákoutní obdivujíc jeho skrytou harmonii a řád. Sledovala barevné rybičky okolo ní, barevné korály a mušle. Nejvíce ze všeho však obdivovala křišťálovou skálu na dně oceánu.
Našla jí jednou když se jen tak potloukala mořem a její skvostný vzhled jí uchvátil. Vždy když odplula někam daleko tak, že se k ní nemohla vrátit špatně se jí usínalo a budila se uprostřed noci. A tak se stalo, že usnula jednou na skále dlouhým dračím spánkem, který netrval desítky let, ale stovky.
Když se po několika stech letech dračice probudila, netušila co se s ní stalo a tak zamířila na svá oblíbená místa na mořském dně. Proplouvala mořem a lovila malé barevné rybky, které měly nasytit její prázdný žaludek. Cestou se připojila k delfíní rodince a hrála si s nimi, vyskakovala nad klidnou hladinu moře a obdivovala stříbrný svit měsíce a hvězd. V tu chvíli jí přepadla touha letět, letět ke hvězdám vzhůru k nebesům, a tak vzlétla. Když rozevřela svá křídla s úžasem zjistila, že nemají bílou barvu, ale že se lesknou stejně jako křišťálová skála. Její sen se splnil....
POPIS A VLASTNOSTI
Křišťálový drak se zrodí když nějaký drak, nejlépe vodní, oplývá velikou láskou ke křišťálu. Jeho láska musí být tak velká, že na něm usne několikasetletým spánkem a křišťál se mu vryje do kůže. Když se probudí jeho šupiny se lesknou.
Ovládá vodní živel a veškerá vodní kouzla, k jeho silné stránce patří plavání a jako každý jiný drak umí létat. Z vody většinou vylétá v nocích nebo prosluněných dnech když je ale bouře radši zůstane u dna oceánu.
Tito draci se jinak ničím moc nevyjímají, snad jen svou krásou, kterou jim ostatní tiše závidí a touží po ní. Jejich krása jim, ale neubírá na povaze a tudíž se z nich nestávají namyšlení, zlí tvorové.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi Křišťálového draka?

Ano, strašně moc. 56.4% (22)
Ano, trošku. 20.5% (8)
Ale jo, ujdou. 2.6% (1)
Nevadí mi. 7.7% (3)
Nemusím je. 5.1% (2)
Nemám je rád. 2.6% (1)
Nesnáším je. 5.1% (2)

Komentáře

1 Nexulius Nexulius | E-mail | 14. listopadu 2006 v 20:42 | Reagovat

Mala zrada tohle muze bejt ofsem jen jeden zpusob stvoreni kristaloveho draka......

Vznik kristaloveho draka je slozity pro draka mnohdy i bolestivy

zalei tez na tom jaky byl puvodni druh nekteri draci se s tim narodi a postupem let jim ze vnitr trha maso a kuzi cisty magicky kristal kdys se zabije mlady drak okolo 67-az-260neco let jeho kristali maji nesmirnou magiskou hodnotu z nasobuji kouzla o tolik ze i ohniva koule dokaze znicit malou ves zacatecnicka ohniva koule znici celou vec nejvetsi problem je ze tito draci zijou na magickych mistech jakou daleke male ostrovi s jezeri plne magie prezdivana manova jezirka nevim proc ale nelibi se mi ten nazev.

Je dosti obtizne dostat krystal i z maleho 60 leteho dracka ponevad nema malou visku ani malou silu ale malou magickou schopnost a proto hje to spatna korist pro lovce zoldaky a podobne pobudy pro carodeje vsak znamena lechci korist drak se totiz nedokaze branit takovou moci jako jeho druhove ci rodice.

Ale arogantni magove nez abi bojovali posilaji sve poskoky.

Je to tedy ojedineli drak v mnoha ohledech ale presto je velice krasny.

2 fdfgsdgdsgrsdgsedgsre fdfgsdgdsgrsdgsedgsre | E-mail | Web | 6. prosince 2009 v 11:02 | Reagovat

safsfsfsfsfsfsfeswfwerewrew

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama