Čas je řeka, která plyne...

Ekvempín

26. října 2006 v 13:11 | upírka a čarodějka Briny |  Mýtické postavy
HISTORIE
…V hloubce lesa se po jehličnaté, opuštěné cestě procházela sněhově bílá jednorožka, na své elegantní hlavě měla stříbrný zatočený roh, který jí dával stejně jako ostatním jednorožcům kouzelnou sílu a schopnosti.
Ve stejný okamžik se lesem proháněl mladý drak Ikvijec. Stejně jako všichni jeho příbuzní i on obdivoval krásu a moc jednorožců, a proto když jednorožku spatřil na cestě, neodolal a potichu se vydal za ní.
Jednorožka nepotřebovala dlouhou dobu na to, aby zjistila, že jí někdo sleduje. Seběhla z cesty a zamířila k němu. Ladně poskočila pár keřů a postavila se hrdě před mladého draka. Podívala se do jeho očích svými. Zalíbil se jí.
Celou dobu z ní nemohl spustit oči, když si všiml, že ho zpozorovala věděl, že by měl zmizet, ale nemohl. Než se stačil znova nedechnou, tak stála u něj a provrtávala ho překrásnýma očima. Chvíli s ní udržoval oční kontakt, přičemž si navzájem vyměňovali informace, a poté se jí poklonil.
Opětovala drakovu poklonu tím, že sama klesnula na svá kolena a sklohnila hlavu. Zvedla se a dotkla se ho svým rohem, aby mu dala najevo své přátelství, poté se rozeběhla zpět na jehličnatou cestu.
Když se ho dotkla stříbrným rohem jeho tělem projela vlna, která mu dávala najevo věčné přátelství a vyzvání, aby jí následoval. Rozeběhl se za ní, nevěděl kam ho chce zavést, ale bylo mu to jedno. Věřil jí.
Nejdříve běžela po cestě, poté z ní seběhla a začala ho provádět nejkrásnějšími částmi lesa, ukazovala mu jeskyně a skály, které znala jen ona a ostatní jednorožci. Ohlédla se, aby se ujistila, že je stále za ní.
Obdivoval krásy, které mu ukázala a neustále se držel v její blízkosti. Když se za ním ohlédla, jejich pohledy se střetly a on viděl lásku v jejích očích. Doběhl jí a bylo mu jasné, že nyní budou všude už jen spolu…
POPIS A VLASTNOSTI
Ekvempíni jsou tvorové, které vznikli spářením draka Ikvijce a jednorožce. Jejich výška je přibližně stejná jako výška koně. Na hlavě hadovitého tvaru, která připomíná hlavu jejich předků, jim rostou tři rohy, stejné jako má jednorožec a kolem živlových očí se mohou objevit stejné výrostky jako na čele. Hlavu i tělo pokrývají hladké šupiny a na zádech rostou blanitá křídla.
Nejzvláštnější je, že Ekvempín není jen jeden, ale jsou hned čtyři druhy. Lesní a vodní převzali většinu vlastností po jednorožcích. Lesní má hnědou barvu a jeho oči jsou zelené, zatímco vodní je šedivý a jeho očí bývají modré jako hloubky moře.
Pak jsou také ohnivý a vzdušní Ekvempíni, ti převzali svou moc po Ikvijcích. Oči ohnivého Ekvempína, jsou rudé a jeho tělo je pokryté černými šupinami, zatímco vzdušný je bílý s černýma očima.
Ekvempíni jsou schopni ovládat sílu živlů a jejich krása je vzhledem k jejich předkům neuvěřitelná. Své rohy používají k léčení a ovládání síly živlů to, ale neznamená, že s nimi nemůžou ublížit, protože též slouží k jejich obraně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento tvor?

Ano, je moc zajímavý. 62.5% (25)
Ano, je hezký. 10% (4)
Nic moc. 12.5% (5)
Nějak se mi nezdá.. 2.5% (1)
Blázníš? Je to blbost. 12.5% (5)

Komentáře

1 mandl mandl | 3. února 2007 v 15:11 | Reagovat

fakt pekny jeste tak obrazek a je to supr

2 deadkiss - Barushka deadkiss - Barushka | E-mail | Web | 6. března 2007 v 21:36 | Reagovat

tj, chtělo by to obrázek... Popis je parádní:o)

3 koko koko | 4. února 2009 v 17:51 | Reagovat

a vobrazek nemas???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama