Čas je řeka, která plyne...

Dračí duch

25. října 2006 v 23:26 | upírka Briny |  Mýtické postavy
HISTORIE
…Noční krajinu ozařuje měsíc v úplňku a hluboko v temnotě lesa umírá drak. Nemá strach ví, že umírá pro to co věří. Ví, že bojoval za správnou věc a také ví, že věděl, že to mohlo skončit, tak jak to končí - jeho smrtí. Jeho duše je však klidná, protože zvítězil a život je pro toto vítězství nízká cena.
Zavřel oči a pomalu vdechoval poslední doušky kyslíku, které mu byli souzeny. Smířeně přijal svůj osud a čekal na smrt. Jeho černé šupiny byly potřísněny rudou krví, která mu vytékala z hluboké rány na boku. Bytí jeho srdce se začalo zpomalovat až úplně utichlo.
Lesem se neslo jen ticho, které prozrazovalo smrt. Najednou se, ale stalo něco, co se nikdy nestalo a nikdo to nečekal. Měsíc se rozsvítil obrovskou září a osvětlil celý les, poté se stříbrné světlo v obrovském proudu soustředilo na jedinou bytost a vniklo do mrtvého draka. Ten otevřel oči, které už neměly jeho obvyklou rudou barvu, ale byly stříbřité stejně jako měsíc, který mu dal život. Postavil se a podíval se do jezírka o kousek dále od něj a s úžasem spatřil, že jeho šupiny nejsou černé, ale šedivo-stříbřité. Vrátil se, je zpět aby mohl dál chránit lásku a mír, je tady z vůle větší síly…
POPIS A VLASTNOSTI
Dračím duchem se může stát jen ten drak, jehož duše je čistá a on zemře pro něco dobrého čemu věřil a byl ochoten se kvůli tomu obětovat. Málokdy se, ale stává to, že měsíc daruje nějakému drakovi život, proto se s těmito draky často nesetkáváme.
Zajímavé je, že každý drak, kterému je dám nový život má nehmotné tělo a tudíž může procházet stromy, kameny a podobně. Aby dostal hmotnou podobu musí pochopit svou podstatu a podstatu vyšší síly, která vychází ze síly měsíce.
Podoba mu zůstává stejná jako když žil až na pár malých drobností. Jeho oči dostanou barvu stříbra a jeho šupiny se zesvětlí(černé na šedé, rudé na růžové, zelené na světle zelené atd…). Jeho zuby a drápy dostanou ostrost jakou předtím neměly a může jimi zničit téměř vše.
Jeho síla vychází hlavně z měsíce, dává přednost noci a tmě před slunečními paprsky a světlem. Pokud může tak žije spíše očním životem a nestýká se s ostatními bytostmi. To, ale neznamená, že je nespolečenský umí držet přátelství stejně jako nenávist a nepřátelství.
Jelikož už jednou prošel smrtí tak nezabíjí pokud nemusí a váží si života, jak svého tak ostatních, i přes to by se však byl schopen znova obětovat pro dobrou věc. Jelikož už je mrtvý tak je téměř nezničitelný. Ovládá sílu měsíce a necro kouzla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi Dračího ducha?

Ano, strašně moc. 56.1% (23)
Ano, trošku. 12.2% (5)
Ale jo, ujdou. 4.9% (2)
Nevadí mi. 7.3% (3)
Nemusím je. 7.3% (3)
Nemám je rád. 2.4% (1)
Nesnáším je. 9.8% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama