Čas je řeka, která plyne...

Červen 2006

ČJ - ÚVAHA - Ach, ta dnešní mládež!

15. června 2006 v 16:04 | upírka a čarodějka Briny |  Referáty
Jaká je dnešní mládež? Zamysleli jste se někdy nad tím, jak hodně se liší mládež v dnešní době od té, která bývala v době našich rodičů nebo babiček? Jak si mládež ničí zdraví? A nebo proč často dělají to co by dělat neměli? Na téma mládež si můžeme položit spoustu otázek, avšak ne na všechny se dá opovědět.
Mládež si v dnešní době strašně ničí zdraví buď vědomě nebo i nevědomě. Na rozdíl od našich rodičů vysedávají hodiny u počítače nebo u televize místo toho aby šli třeba ven se psem nebo kamarády. To se dříve nedala, proto že počítače většinou nebyly, a proto chodila mládež o hodně víc ven.
Dnešní mládež je také zvyklá pít alkohol a kouřit, což jim ke zdraví moc nepomůže, právě naopak jim to škodí.
Otázka, ale zní: Proč kouří a pijí? Co je k tomu vede? Odpověď je víceméně snadná. Chtějí zapadnout do party a podobat se lidem okolo sebe. Holky se malují a chtějí zapůsobit na kluky a kluci se předvádějí a dělají ze sebe frajery.
Naše dnešní mládež si různými způsoby škodí a neuvědomuje si, že tím ubližuje jen sama sobě. Často také bývá zahleděná sama do sebe, takže od ní jen tak někdo nemůže čekat pomoc. Například se jen tak někdo nenabídne staré paní jestli nechce vzít tašku.
A nakonec můžu jen dodat: Ach ta dnešní mládež!

ČJ - Farma zvířat

15. června 2006 v 16:02 | upírka a čarodějka Briny |  Referáty

AUTOR:
George Orwell
ILUSTRÁTOR: Martin Velíšek
PŘEKLADETEL: Gabriel Gossel
NAKLADATELSTVÍ: AUROBA
Z ANGL. ORIGINÁLU: The Animal Farm

HL. POSTAVY:
Napoleon - prase, které vyhnalo Kuliše a chopilo se vlády na farmě
Kuliš - prase, které se snažilo o to, aby zvířata na farmě byla svobodná
Boxer - kůň, nejsilnější zvíře z farmy
Molina - klisna, které se ráda parádila
Molina - chytrá a dobrosrdečná klisna
Benjamín - osel
Další zvířata z farmy - ovce, slepice, husy, kočka, atd…

STRUČNÝ DĚJ:Děj začíná, tím, že zvířata zahájila revoluci a pod vedením prasete Kuliše se jim podařilo vyhnat z Panské farmy pana Jonese, kterému patřila. Zvířata pak farmu přejmenovala na Farmu zvířat a Kuliš s dalším prasetem Napoleonem přiznal, že se naučili číst a psát, a že vymysleli sedm přikázání, kterýma se zvířata na farmě budou řídit. Ty zněla:
1.Každý, kdo chodí po dvou nohách, je nepřítel.
2.Každý, kdo chodí po čtyřech nohách nebo má křídla, je přítel.
3.Žádné zvíře nebude chodit oblečené.
4.Žádné zvíře nebude spát v posteli.
5.Žádné zvíře nebude pít alkohol.
6.Žádné zvíře nezabije jiné zvíře.
7.Všechna zvířata jsou si rovna.
a prasata je napsala nahoru na stodolu, aby na ně všichni viděli.
Zvířata žila dobře. Většina z nich se začala učit číst a psát a ty chytřejší se začali učit sedm přikázání z paměti. Pro ty hloupější bylo z kráceno na pouhé: Dvě nohy špatné, čtyři nohy dobré. Vždy večer se scházeli, aby projednali co dál a nakonec zpívali píseň Zvířata Anglie a třeba i několikrát.
Rozhodli se také, že budou mít sklizeno dříve než míval pan Jones a povedlo se jim to. Často, ale docházelo ke sporům mezi Kulišem a Napoleonem.
Na Farmu po nějaké době zaútočil pan Jones s lidmi, ale jejich útok byl odražen. Zabito bylo jen jedno zvíře a zraněn byl jen Kuliš.
Když fena vrhla devět štěňat, tak si je Napoleon vzal s tím, že se postará o jejich výchovu. Štěňata dlouho nikdo neviděl, a proto se na ně při vší té práci zapomnělo. Objevili se až na jednom ze zasedání když Kuliš navrhoval stavbu větrného mlýna a Kuliše vyhnali.
Napoleon vysvětlil zvířatům, že Kuliš byl zrádce a sám se chopil moci. Zvířata teď pracovala dříve než dříve a dostávala méně žrádla, avšak díky přesvědčovacím schopnostem Napoleona a Pištíka si stále myslela, že jsou na tom lépe než dřív.
Po dvou letech se jim podařilo dostavit větrný mlýn, ale lidé jim ho zbořili, a tak ho začali stavět znova. Život na farmě šel ztěžka a jen prasatům se vedlo skvěle. Pár přikázání bylo změněno, ale nikdo si nepamatoval jak byli původně.
Když kůň Boxer, který vždy pracoval nejdéle a nejlépe tahal brzo ráno kameny na mlýn, tak se strhal k zemi a už se nezvedli. NA nohy mu musela pomoci Molina s Benjamínem.
Napoleon poslala pro řezníka a Boxera poslal na smrt, zatímco zvířatům nalhával, že ho nechal odvést do nejlepší nemocnice ve Wellingtonu, ale že už mu nebylo pomoci.
Uplynulo několik dalších těžkých let a na farmě se žilo stále hůř a hůř, a pak jednoho rána přišli prasata po dvou, oblečená a ovce místo obvyklého, "Čtyři nohy dobré, dvě nohy špatné!" spustily, "Čtyři nohy dobré, dvě nohy lepší!"
Sedm přikázání ze zdi zmizelo o objevilo se tamj en jedno.
Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější.
Prasata k sobě pozvala lidi a tam s nimi uzavírala výhodné smlouvy a když se zvířata podívala oknem dovnitř nebyli prasata k rozpoznání od lidí.

Vzkazy

15. června 2006 v 15:47 | upírka a čarodějka Briny |  Úvod a Důležité
Sem můžete psát jakékoliv připomínky a vzkazy...no prostě vše co by jste mi rádi sdělily. Můžete se zde vyjádřit k celkové úpravě mého blogu nebo k čemukoliv co se ho aspoň trochu týká.
Ráda také přijmu rady, co sem mám ještě přidat. Takže mi klidně můžete něco doporučit a napsat sem. Strašně ráda od vás přijmu všechny vaše rady a připomínky.
Doufám, že se vám tato stránka bude líbit, a že budete trpěliví než dosáhne nějaké vyšší úrovně. Přeci jenom, vše chce svůj čas.
Děkuji Briny

Jen tak na úvod

15. června 2006 v 15:37 | upírka a čarodějka Briny |  Úvod a Důležité
Takže na úvod bych vám ráda řekla co zde můžete najít, na čem se pracuje a na čem se jednou možná pracovat bude...
Za prvé bych Vám zde ráda přiblížila svět magie a kouzel, nadpřirizených jevů, fantasy, sci-fi a všeho co nás alespoň trošku zbavuje tohoto světa.
Poté bych sem ráda dala odkazy na hudbu a nějaké tipy na knihy, které si stojí za to přečíst.
Dále bych vám chtěla umožnit, alspoň částečně nečídt povinnou školní četbu, takže každou knihu, kterou přečtu nebo každý referát, který napíšu dám do rubriky REFERÁTY kde si ho můžete stáhnout.
Poté zde časem budete moci naleznou povídky, příběhy a obrázky. A to buď moje nebbo mých přátel.

Ráda bych Vás však varovala, že na vše tady si buď já nebo mý přátele vyhrazujeme autorská práva z čehož vyplývá, že můžete stahovat vše u čeho nebude napsáno, že si to autor nepřeje.
Díla se nesmí zveřejňovat pokud vám k tomu nedám svlolení - www.andrruz@seznam.cz - tady mě můžete požádat nebo přes ÚVOD - Vzkazy.
Doufám, že se vám tu bude líbit a časem zde najdete vše co hledáte.
Pokud by jste sem chtěli přidat nějaký článěk, báseň, jiný text, odkaz, obrázek, nebo tak něco, tak mi ho pošlete s polu s vaší přezdívkou nebo jménem na andrruz@seznam.cz a já to přidám.

Nechť vaše srdce prostupuje dračí síla a Vám tu líbí.
Briny

Drak

11. června 2006 v 21:45 | upírka a čarodějka Briny |  Symbolika
Drak je velké šupinaté - dovolím si říct - zvíře a mívá jakoby hadovitou hlavu Má buď šest končetin, což jsou přední nohy, křídla, zadní nohy nebo čtyři končetiny, což jsou přední nohy a zadní nohy.
Je symbolem bohy nepřátelské síly, která musí být přemožena, je také symbolem poznání, smrti, podsvětí a samotného Ďábla. Nejspíše kvůli tomu vznikly pohádky o hrdinech, kteří bojují s draky - krvežíznivými příšerami - a zabíjí je. Zatímco v Apokalypse je drak přemožen archandělem Michaelem, tak v pohádkách hlídá unesené princezny, které by měly představovat čistotu.
V Číně je drak považován za dobromyslné zvíře - s čímž si dovolím souhlasit - a je považován za mužskou sílu, tudíž jang. Byl také určen za symbol císaře a syna nebes. Drak je čtvrté zvíře v Čínském zvěrokruhu a jeho světová strana je východ, čímž je spojován s východem slunce, zrodem a jarem. Je též nazýván Modrozelený drak - snad z toho vzešlo to, že je v pohádkách drak většinou zelený - a jeho pravým opakem je bílý tygr.
Ve starých starobabylónských mýtech je drak považován za symbol chaosu. Nachází se zde totiž příběh Neuma Eliš, který vypráví o bohyni kosmických oceánů a moří Tiamat, která má dračí podobu a bojuje s bohyní prvotních vod a zemí Apsou. Tiamat zabíjela své potomky, tak dlouho až se jí její syn Marduk rozhodl zabít. Z jejího těla, pak stvořil zemi, čímž ukončil chaos a nastolil jeho protiklad řád.
Další drak je symbolem věčného chaosu, temnoty a zla. Nachází se ve Starověkém Egyptu, kde je znázorňován jako démon, kterého musí Re, bůh slunce, vždy když se vrací ze své Dlouhé pouti zabít, avšak další věčer je Popis opět v plné síle. Kdyby se to někdy bohu Re nepovedlo a zvítězil a drak by zvítězil, tak by slunce už nikdy nevyšlo, což by znamenalo konec světa.
V antických mýtech zase drak znázorňoval obra se stovkou dračích hlav, hlasem člověka, psa a býka. Týfón byl syn bohyně země Gái a strážce nejtemnější podsvětní propasti Tartara. Když Zeus svrhl Gáiny syny Titány, tak chtěla Týfóna využít ke své pomstě. Týfón se tedy vyšplhal na Olymp a tam svedl dlouhý boj s Diem, který ho nakonec porazil a svrnul do Tartaru. Tam byl uvězněn pod horu Ethnu na Sicílie odkud dál šíří své zlo v podobě ohně a lávy.
Nebeští draci symbolizují sílu nebes, dračí duchové střeží déšť, zemští draci jsou vládci vody a nakonec jsou tu stráži pokladů. Podle lidských představ také existují čtyři draci, z nich každý strážil jedno se čtyř moří.
V dnešní době už existuje mnohem více druhů draků, často jsou přiřazováni k živlům nebo jiným sílám. Ohnivý draci, skalní, lesní, vodní, démoničtí, atd. každý má jisté schopnosti, které souvisí s jeho původem, ohnivý ovládají oheň, vodní vodu, apod.
Drak spolu s fénixem je symbolem manželství.

Satanistické devatero

11. června 2006 v 20:22 | upírka a čarodějka Briny |  Satanismus

1. Satan znamená ukájení choutek, nikoli odříkání!
2. Satan znamená živoucí existenci, nikoli vymyšlené spirituální báchorky!
3. Satan znamená neposkvrněnou moudrost, nikoli pokrytecký sebeklam!
4. Satan znamená laskavost k těm, kdo ji zasluhují, nikoli lásku, vyplýtvanou na nevděčníky!
5. Satan znamená pomstu, nikoli nastavení druhé tváře!
6. Satan znamená odpovědnost vůči odpovědným, nikoli péči o psychické upíry!
7. Satan znamená člověka jako pouhé zvíře, nikdy lepšího, mnohem častěji však horšího než ti, co kráčejí po čtyřech, člověka, jenž se díky "božskému duchovnímu a intelektuálnímu vývoji" stal nejzkaženějším zvířetem!
8. Satan znamená všechny takzvané hříchy, jelikož vedou k fyzickému, mentálnímu nebo emočnímu uspokojení!
9. Satan je nejlepším přítelem, jakého kdy církev měla, jelikož ji po celá ta léta pomáhal udržovat v chodu.


Satanismus

11. června 2006 v 20:20 | upírka a čarodějka Briny |  Satanismus
Satanistickou bibli napsal Burton H. Wolf. Je to kniha asi o 86 stranách a má přibližně 63 kapitol, mezi které patří také Kniha Satanovu, Kniha Luciferovu, Kniha Belialovu a Kniha Leviathanova.
Satan je pán ohně. Lucifer je nositelem světla, duchem vzduchu personifikace osvícení. Balial je spojován se zemí, obřadní magií, magií a temnotou. A Leviath je spojován s vodou.
Za Satanovy symboly jsou často používány tyto symboly: číslo 666, obrácený kříž, obrácený pentagram(viz. pěticípá hvězda s jedním cípem dolů a dvěma nahoru), had, drak, kozel.

Smrt

1. června 2006 v 21:45 | upírka a čarodějka Briny |  Poezie a Písně
Dívka kolem prochází,
dívá se na tebe.
Měsíc tiše vychází,
zve tě do nebe.

Jdeš pomalu za ní,
tam kam ona kráčí.
Mladá teď už není,
vrásky se jen mračí.

Když otevře se brána,
celá bíločerná.
Odletí jak vrána,
už ti není věrná.

Byla s tebou všude,
vždycky, každý den
Teďka s jiným půjde,
jako stín jako sen.