Čas je řeka, která plyne...

ČJ - TAJEMNÝ AMBER - Vládci stínů (1.díl)

20. května 2006 v 8:44 | upírka a čarodějka Briny |  Referáty
Amberský princ Corwin, který ztratil paměť, se probouzí na Stínu Země a vydává se za svojí sestrou Florou. Tam najde kouzelné Trumfy, na kterých je zobrazen každý z jeho rodiny, pomocí kterých by se mohl spojit s kterýmkoliv z nich a nechat se k němu přenést.
Později se u ní setkává se svým bratrem Randomem (ten se diví, že ji ještě nezabil), se kterým se vydává na cestu do Amberu (do skutečného světa) skrz Stíny, aby se zmocnil trůnu svého zmizelého otce. V Ardenském lese u Amberu je napadne jejich bratr Julian, který se spojil s Erikem, jenž usedl na trůn a chce se nechat korunovat. Random s Corwinem mu však ujedou hlouběji do lesa, kde zachrání svojí sestru Deidre (Corwinova nejmilejší).
Corwin se rozhodne přiznat, že vůbec neví, o co jde, protože ztratil paměť. Deidre mu poradila, aby prošel Vzorem na Rebmě (Rebma = Amber), který je Stínem Vzoru na Amberu a díky němu se můžou Ambeřané s královskou krví procházet Stínem.
Když jím projde, tak se mu vrátí paměť a on se pomocí Vzoru nechává přenést ke svému bratrovi Bleysovi. Domluví se s ním na útok na Amber, při němž chtějí sesadit Erika a usednout na trůn. I přes to, že jim Cain zničí většinu loďstva, zaútočili na Amber, avšak Bleys se zřítil ze skály a Corwina zajme Erik, který se korunuje (ale díky nehodě se ve skutečnosti jako první korunuje Corwin) a pak mu nechává vypálit oči, které Corwinovi nečekaně po čtyřech letech dorostou.
On ve vězení potkává Dworkina, který namaloval Trumfy a pomocí Trumfu Capverdského majáku se dostává pryč z vězení na místo, odkud vidí to, co způsobila kletba, kterou seslal na Erika, když mu nechal vypálit oči.
(Dworkin je ve skutečnosti Corwinův děda. Kletba, kterou Amberský princ pronese před smrtí ve zlobě, je velice mocná a skoro vždy se vyplní!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama